1.5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zamieniamy makulaturę, szkło, plastiki, elektrośmieci na witaminy dla młodzieży i dzieci.

Po raz piąty młodzież przemyskich przedszkoli i szkół przywitała wiosnę na Rynku Starego Miasta, biorąc udział w happeningu Zamieniamy makulaturę, szkło, plastiki, elektrośmieci na witaminy dla młodzieży i dzieci . Tradycyjnie wzamian za przyniesone odpady dzieci i młodzież otrzymywały jabłka i słodycze. Akcji towarzyszyła mn.in. wystawa prac artystycznych, prelekcja nt. segregowania odpadów, pokaz mody ekologicznej i konkurs na najpiękniejszą marzannę.

Wedłu wyliczeń organizatorów - Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu, Przemyskiego Centrum Wolontariatu i Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Gospodarowania Odpadami UM - w tym dniu zebrano 5761 kg makulatrury, 3818 kg elektrośmieci, 700 kg baterii oraz ponad 3000 sztuk opakowań plastikowych.

Akcja jak co roku objęta była patronatem Prezydenta Miasta Przemyśla.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl