2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Sportowcy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego Nr 1 w Przemyślu przebywali w Pałacu Prezydenckim i Sejmie RP

18 marca w Pałacu Prezydenckim w Warszawie zorganizowane zostały obchody z okazji 30-lecia Olimpiad Specjalnych Polska. Gospodarzem gali była Pierwsza Dama RP Pani Anna Komorowska. Wśród licznych zaproszonych gości znalazła się również reprezentacja Uczniowskiego Klubu Sportowego Gladiator działającego w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym Nr 1 w Przemyślu /trenerzy – Tomasz Bandrowicz i Piotr Pająk; zawodnicy – Gabriela Huk, Kamila Guziec, Barbara Wojdyła, Krzysztof Czajka, Maciej Maciak, Wiktor Kisiel/, których zawodnicy od lat, z ogromnymi sukcesami, startują w zawodach sportowych Olimpiad Specjalnych. 

 

 
Podczas uroczystości mieliśmy okazję osobiście spotkać wiele znakomitości, Ambasadorów Olimpiad Specjalnych Kinga Baranowska, Piotr Adamczyk, Cezary Pazura, Roman Kosecki, Michał Olszański, osób na co dzień wspierających sport osób z niepełnosprawnością intelektualną. Bardzo znaczącym wydarzeniem podczas uroczystości było podpisanie przez Panią Prezydentową deklaracji  poparcia dla działalności sportowców z niepełnosprawnością  intelektualną.

Po zakończeniu obchodów w Pałacu Prezydenckim zaproszeni zostaliśmy przez Pana Marka Rząsę, Posła na Sejm RP, na ulicę Wiejską. Razem z naszymi przyjaciółmi, zawodnikami i trenerami Olimpiad Specjalnych Podkarpackie mieliśmy przyjemność zwiedzić Parlament. Serdeczne podziękowania dla Pana Marka Rząsy za gościnność i poświęcony czas.  
Nasz wyjazd nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie Pana Roberta Chomy Prezydenta Miasta  Przemyśla, dzięki któremu Urząd Miejski  w pełni pokrył koszty przejazdu reprezentacji UKS Gladiator na uroczystości w Warszawie. Serdecznie dziękujemy.

tekst: UKS "Gladiator"

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl