16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wieczór filmowy w Szkole Podstawowej Nr 5

6 marca w Szkole Podstawowej nr 5 po raz pierwszy zorganizowano Wieczór Filmowy. Uczestniczyli w nim uczniowie klas piątych i szóstych, w nagrodę za świetne wyniki w nauce i zaangażowanie w życie szkoły. Dzieci oglądały trzy filmy: „Most do Terabithii”, „Czarownica” i „Ósmoklasiści nie płaczą”. O wszystkie sprawy organizacyjne, przygotowanie i przeprowadzenie imprezy zadbała opiekunka Samorządu Uczniowskiego - pani Patrycja Gazda. Uczniami opiekowała się również pani Agata Podgórska.

 

 

Spotkanie rozpoczęło się w piątek o godzinie 17:00 i trwało do 22:00. W świetlicy szkolnej rozłożono materace, koce, poduszki i rozpoczęły się seanse filmowe. Oprócz strawy duchowej zadbano także o tę cielesną - podczas przerwy między projekcjami uczniowie posilali się pizzą. Ponieważ jedna z uczennic w tym dniu świętowała swoje 13. urodziny, była to wspaniała okazja do odśpiewania jej sto lat i złożenia życzeń.

Uczniowie doskonale się bawili. Wielką atrakcją dla nich było to, że mogli przebywać w murach szkoły w tak nietypowych okolicznościach i niecodziennej porze. Te kilka godzin spędzonych w zaprzyjaźnionym gronie stanowiło wspaniałą okazję do lepszego poznania się, rozmów na różne tematy i żartów.

Maraton okazał się nie tylko świetną zabawą, ale również nowym doświadczeniem, które warto powtórzyć. Dzieci doszły do wniosku, iż spędzenie piątkowego wieczoru na oglądaniu filmów w gronie rówieśników jest zdecydowanie lepsze, niż samemu przed telewizorem.

Opublikował: Rafał Porada | Data publikacji: 23-03-2015 08:25
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 23-03-2015 08:25