22 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Maskotka The World Games 2017- wyróżnienia dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 4

Do konkursu na maskotkę międzynarodowych igrzysk The World Games 2017 we Wrocławiu zgłoszono 620 prac plastycznych, z których jury wybrało do półfinału 50 propozycji. W ścisłym finale znalazło się ostatecznie pięć prac, wśród nich dwa projekty uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Przemyślu: PSZCZÓŁKA, autorstwa Julii Bugajskiej i Sebastiana Kisiel  oraz SOWO-KOT, projekt Magdaleny Ams i Zuzanny Mazur z kl. IV b. Obydwie prace cieszyły się szczególnym entuzjazmem Kapituły Konkursowej.

Do udziału w imprezie z okazji rozstrzygnięcia konkursu zaproszeni zostali uczniowie szkół, z których nadesłano finałowe prace. Nasz zespół pod opieką p. Marty Oleszek skorzystał z tego zaproszenia. Organizatorzy konkursu zadbali o uczestników – sponsorowali wyjazd do Wrocławia, pobyt w hotelu oraz atrakcje m.in.  zwiedzanie Afrykarium we wrocławskim zoo!

Wyniki konkursu zostały oficjalnie ogłoszone podczas uroczystej gali, która  odbyła się 16 lutego 2015r. w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu. W imprezie wzięli udział  także członkowie jury, będący jednocześnie ambasadorami konkursu: kolarka górska Maja Włoszczowska, wiceprezes studia filmowego SE-MA-FOR Adam Ptak, grafik Piotr Socha, radna miejska Renata Mauer- Różańska i dyrektor ESK Krzysztof Maj. Galę uświetnił występ akrobatyczny. Zwycięski projekt został wybrany głosami Internautów, które rozłożyły się następująco:

·         Jaś i Małgosia, projekt  licealistek z Wrocławia– 31,1 proc.

·         Lew – praca podopiecznych świetlicy środowiskowej „Źródełko” z Wrocławia 29,9 proc.

·         Krasnoludek, projekt gimnazjalistek z Gdańska– 22,3 proc.

·         Pszczoła- praca  uczniów z SP 4, Julki i Sebastiana – 11 proc.

·         Sowo-kot, projekt uczniów z SP, Magdy i Zuzi – 5,7 proc.

Obydwie prace  uczniów z przemyskiej „czwórki” wyróżniono. Dzieci otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy! Dziękujemy za wszystkie głosy oddane na PSZCZÓŁKĘ i SOWO-KOTA!

Wyjazd do Wrocławia dostarczył uczestnikom konkursu wielu emocji  podczas ceremonii ogłoszenia wyników oraz niesamowitych wrażeń  w czasie zwiedzania Afrykarium. Były to niezapomniane przeżycia…

Opublikował: Rafał Porada | Data publikacji: 22-03-2015 13:51
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 22-03-2015 13:51