7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Program Pomocy Dzieciom - stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym.

Informujemy, iż w dniu 6 marca br. rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie stypendium dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym w ramach Programu Pomocy Dzieciom realizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych SPES.Program Pomocy Dzieciom jest skierowany do znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej rodzin, opiekujących się dziećmi, które na skutek choroby lub wypadku znalazły się w ciężkim stanie klinicznym. Są to dzieci wymagające wsparcia funkcji życiowych za pomocą respiratora bądź koncentratora tlenu, karmienia dojelitowego lub pozajelitowego, innych całodobowych specjalistycznych zabiegów opiekuńczych i pielęgnacyjnych.

sow.jpeg

Wysokość i forma pomocy jest ustalana indywidualnie dla każdej z rodzin, i jest przyznawana na okres jednego roku. Osoby ubiegające się o przyznanie pomocy składają drogą elektroniczną wniosek, do którego nie są załączane żadne dokumenty. Dopiero po analizie wniosków pracownik Stowarzyszenia na Rzecz Niepełnosprawności SPES kontaktuje się z wybranymi  rodzinami, wstępnie zakwalifikowanymi do programu, które kompletują potrzebną dokumentację i przesyłają ją do Stowarzyszenia w celu jej weryfikacji.

Wnioski o stypendia na lata 2015/2016 można składać do dnia 6 kwietnia 2015 roku.

Jeśli Twoje dziecko znajduje się w ciężkim stanie klinicznym, wymaga całodobowych specjalistycznych zabiegów opiekuńczych i pielęgnacyjnych, a Twoja rodzina znajduje się w trudnej sytuacji finansowej, jesteś potencjalnym adresatem ww. stypendium.

Szczegółowe informacje oraz składanie wniosków na stronie: www.spes.org.pl/stypendia

Dane kontaktowe:
Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych SPES
Organizacja Katolicka ∙ Organizacja Pożytku Publicznego
KRS: 0000014574
Katowice ∙ ul. Kościuszki 46 ∙ tel. 32 205 38 80
strona www: www.dla-dzieci.spes.org.pl ∙ e-mail: spes@spes.org.pl

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl