10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Finał XX Amatorskich Mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim i snowboardzie Family Cup

W dniach 7 i 8 marca, w stacji narciarskiej Czorsztyn Ski w Kluszkowcach odbyły się zawody finałowe XX Amatorskich Mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim i snowboardzie Family Cup. W zawodach, obok narciarzy amatorów w całej Polski, wzięła także udział 28 osobowa reprezentacja województwa podkarpackiego. Finały w Kluszkowcach odbyły się przy pięknej, słonecznej pogodzie i w doskonałych warunkach narciarskich. Pierwszego dnia zawodów, na dwóch trasach odbyły się po dwa przejazdy w konkurencji narciarskiego slalomu giganta.
Na nieco łatwiejszej i krótszej trasie walczyli najmłodsi i najstarsi uczestnicy zawodów. Na dłuższej i trudniejszej wszyscy pozostali. Reprezentanci Podkarpacia należeli do najlepszych, zdobywając łącznie 4 tytuły mistrzowskie, 2 drugie miejsca oraz 1 trzecie, a ponadto kilka jeszcze punktowanych lokat nagradzanych dyplomami. Więcej miejsc na najwyższym stopniu podium zdobyli tylko reprezentanci Małopolski (5).

 

 
Co bardzo ważne, do tradycyjnych już wygranych w najstarszych kategoriach męskich, narciarze z Podkarpacia zaczynają dokładać zwycięstwa w kategoriach dzieci i młodzieży, a ponieważ dotyczy to głównie mieszkańców Przemyśla oraz Ustrzyk Dolnych, świadczy jednocześnie o bardzo dobrej pracy od podstaw, prowadzonej w tych miejscowościach.

Mistrzami Polski zostali:
Olga Miszczak w Ustrzyk Dolnych w kategorii D/K (13-15 lat) oraz Małgorzata Sorocka w kategorii F/K (20-35 lat), Zygmunt Bobko w kategorii I/M (56 - 65 lat) i Stanisław Stachów w kategorii J/M (pow. 66 lat) - wszyscy z Przemyśla.

Tytuły wicemistrzów Polski wywalczyli:
Kuba Barczak z Przemyśla w najmłodszej grupie chłopców do lat 8 oraz Weronika Kobzdej z Ustrzyk Dolnych w kategorii C/K (11-12 lat). Na trzecim miejscu sklasyfikowany został Norbert Barczak w Przemyśla w kategorii B/M (9-10 lat).
Miejsca punktowane: Nikola Sowa (5. w kat A/K), Łukasz Hajduk (4. w kat A/M) – oboje z Przemyśla, Hanna Miszczak (6. w kat B/K) z Ustrzyk Dolnych oraz Grzegorz Gibalewicz (6. w kat D/M), Izabela Pyrcz (5. w kat E/K), Mateusz Jałocha (5. w kat E/M), Marcin Sorocki (6. w kat F/M) oraz Marek Szymański (6. w kat H/M) – wszyscy z Przemyśla.

Drugiego dnia zawodów odbyły się przejazdy rodzinne w konkurencji narciarskiej oraz indywidualne i rodzinne w snowboardzie. Tym razem, niestety bez udziału już reprezentantów Podkarpacia.

Na zakończenie tej krótkiej relacji, wypada dodać, że dla reprezentantów Podkarpacia, udział w zawodach finałowych wywalczony
został podczas eliminacji regionalnych, które odbyły się 24 stycznia w Arłamowie. Ustalony już został kalendarz zawodów Family Cup w roku 2016. Eliminacje podkarpackie odbędą się 23 stycznia 2016 w Przemyślu, dokładnie w 10-tą rocznicę oddania przemyskiego stoku do użytku.

 

Opublikował: Rafał Porada | Data publikacji: 12-03-2015 13:09
Modyfikował: Rafał Porada | Data modyfikacji: 12-03-2015 13:09