6 °C
 • PL
 • EN
 • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Organizacje pozarządowe

 • Majówka pod wieżą.jpeg Majówka pod Wieżą 16-04-2019 11:06

  Wielkimi krokami zbliża się długi weekend majowy. Wszystkich, którzy planują spędzić go w Przemyślu zapraszamy do udziału w rodzinnej Majówce pod Wieżą.

   

  Jakie atrakcje czekają na uczestników imprezy?

  Warsztaty: kulinarne, edukacyjne artystyczne i językowe,

  Animacje dla najmłodszych i konkursy z nagrodami,

  Zwiedzanie przemyskiego Muzeum Dzwonów i Fajek,

  A na deser? Koncerty! Tego dnia wystąpią dla Państwa uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. A. Malawskiego w Przemyślu, DJ BLEIZ i grupa FUNKY JOBO!

   

  Ponadto podczas wydarzenia właściciele Leczniczy dla Zwierząt „ADA” będą zbierać datki na budowę powstającej w Żurawicy pod Przemyślem Psiej Wioski.
  Organizatorem wydarzenia jest Restauracja BOSKO przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Przemyślu.

   

  Partnerzy:

  - Pizzeria Mamma Mia
  - Pizzeria La Bamba
  - Kardamon
  - FotohusarzStudio
  - Teatr SAN Przemyśl
  - Muzeum Dzwonów I Fajek
  - Lecznica dla Zwierząt "Ada"
  - Flying School - Szkoła Języków Obcych
  - Pracownia Artystyczna
  - Stowarzyszenie Zmieniamy Przemyśl
  - Wolne Miasto Przemyśl
  - @Freax

 • Rozstrzygnięto konkurs ofert na realizację zadania w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Przemyślu na 2019r. 15-04-2019 13:56

  Informujemy, iż został rozstrzygnięty konkurs ofert na realizację zadania w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Przemyślu na 2019r.

 • Kajakiem z jajem1_.jpeg Kajakiem z jajem w lany poniedziałek 15-04-2019 09:33

  Dla wszystkich, którzy chcieliby spędzić drugi dzień świąt Wielkiej Nocy w wyjątkowy (a przede wszystkim - aktywny) sposób, Stowarzyszenie „Róża Wiatrów” przygotowało niespodziankę.

   

  Ogólnodostępny Dzień Otwarty Przystani Wodnej "Kajakiem z jajem w lany poniedziałek”, to propozycja dla każdego, kto pragnie przeżyć niesamowitą, kajakową przygodę na Sanie.

  Od godziny 10.00 do 18.00 przemyślanie będą mogli zupełnie bezpłatnie popływać pomiędzy mostem kolejowym, a drogowym im. Ryszarda Siwca dwuosobowymi kajakami przygotowanymi przez Stowarzyszenie.

   

  Impreza jest częścią cyklu zaplanowanych działań w 2019 roku przywracania Przemyskiej Przystani Wodnej do życia.

   

  Zapraszamy!

   

 • fot. A. Czereba (15).jpeg Kolejne Przemyskie Targi Pracy już za nami 12-04-2019 15:25

  W piątek, 12 kwietnia br. w Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Przemyślu odbyły się „Przemyskie Targi Pracy”. Tegorocznej imprezie przyświecało hasło: „Twoje decyzje – Twoja praca – Twoja kariera”. Organizatorami wydarzenia byli: Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy w Przemyślu.

  Przemyskie Targi Pracy od lat stanowią znakomity pretekst do zapoznania się z wymaganiami i oczekiwaniami stawianymi przez lokalnych pracodawców. To również okazja do interesujących spotkań z ekspertami i zdobywania informacji na temat możliwości podnoszenia swoich zawodowych kwalifikacji.  

  Uczestnicy wydarzenia mieli okazję zapoznać się z ofertami instytucji państwowych, służb mundurowych, a także firm z branży finansowej, handlowej i  usługowej.


  W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Wicewojewoda Podkarpacki Lucyna Podhalicz, Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun, Przewodnicząca Rady Miejskiej Ewa Sawicka, Wiceprzewodniczący RM Maciej Kamiński oraz Starosta Przemyski Jan Pączek.

 • plakat_2019OK mały gł.jpeg 18. Międzynarodowe Warsztaty Gospel 12-04-2019 13:43

  Już za tydzień (27 i 28 kwietnia br.) w Centrum Kulturalnym w Przemyślu odbędzie się 18. edycja Międzynarodowych Warsztatów Gospel.

   

  Gospel, to w wolnym tłumaczeniu „dobra nowina o zbawieniu”, więc jeśli macie ochotę wyśpiewać radosną nowinę, zapraszamy do udziału w wydarzeniu. Spotkania poprowadzą niezwykle energetyczni muzycy: Colin Williams i Diana Droździel, a akompaniować im będą: Szymon Markiewicz (instrumenty klawiszowe), Łukasz Giergiel (perkusja) i Marcin Chatys (bas).

   

  Zapisy na zajęcia dokonywać można do 25 kwietnia 2019 r.

  Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.psgospel.com, pod adresem e-mail: lub pod numerem telefonu: 609 325 954.

   

   

  Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli:

  Ksiądz Arcybiskup Adam Szal Metropolita Archidiecezji Przemyskiej

  oraz

  Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun

   

   

  Wydarzenia towarzyszące:

  27 kwietnia (sobota)

  godz. 19.15

  Konferencja pt. „Ewangelia na pięciolinii” – ks. dr Marcin Koperski, Moderator Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Przemyskiej – kościół OO. Franciszkanów-Reformatów (wstęp wolny)

  godz. 20.00 – 22.00

  Wieczór Chwały animowany m.in. przez Celebration Choir  (Kościół o.o. Franciszkanów-Reformatów – wstęp wolny)

   

  28 kwietnia (niedziela)

   

  godz. 9.00

  Msza Święta - Kościół o.o. Franciszkanów-Reformatów

   

  godz. 18.00

  Koncert finałowy

  Sala widowiskowa Centrum Kulturalnego w Przemyślu (ul. Konarskiego 9)

   

  *bilety w cenie 20 zł do nabycia na godzinę przed koncertem

   

   

   

 • ivy-1410855_960_720.jpeg Ogródkowa moda na raka - OSTRZEGAMY 11-04-2019 13:47

  Polscy naukowcy alarmują. Podkłady kolejowe impregnowane rakotwórczym kreozotem wykorzystywane są w polskim ogrodnictwie jako element dekoracyjny oraz wspierający rośliny pienne. Używanie oleju kreozotowego do impregnacji drewna zabronione jest w całej Unii Europejskiej już od wielu lat, a w Polsce przejściowo od 2013, a ostatecznie od kwietnia 2018 r. Kreozot, dyrektywą Parlamentu Europejskiego oraz Rady Europejskiej z 2000 r., uznany został za „bezprogowy czynnik rakotwórczy” oraz „substancję priorytetowo niebezpieczną”. Tymczasem na popularnych polskich portalach ogrodniczych i w magazynach branżowych kwitnie moda na podkłady.

   

 • TPD.jpeg Dzień Dziecka na Przemyskim Rynku w ramach obchodów 100-lecia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci 11-04-2019 13:18

  Towarzystwo Przyjaciół Dzieci oraz Przemyska Kongregacja Kupiecka zapraszają wszystkich najmłodszych mieszkańców naszego miasta na wyjątkową imprezę, podczas której świętować będziemy nie tylko Dzień Dziecka, ale i okrągłą – setną rocznicę powstania TPD. Hasłem przewodnim tegorocznego wydarzenia będzie “Zdrowo jesz – lepiej żyjesz” w ramach programu "Żółty Talerz" realizowanego przez TPD przy wsparciu Kulczyk Foundation.

   

  Obok wielu atrakcji, jakie będą czekać na naszych milusińskich, organizatorzy zapraszają do udziału w pokazach pojazdów i sprzętów służb mundurowych oraz licznych zabawach z nagrodami, a także skorzystania z bezpłatnych dmuchanych zjeżdżalni i strzelnicy. Imprezę uświetnią występy na scenie, a podczas zabawy rozdane zostaną: setki owoców, lodów, nagród i gadżetów.

   


  Gwiazdą wieczoru będzie zespół RETROSPEKCJA!

   

  Zapraszamy!

   

   

   

  Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęli:

  Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun

  oraz

  Starosta Przemyski Jan Pączek  Podczas imprezy będzie prowadzona zbiórka na wsparcie niepełnosprawnych podopiecznych TPD.

 • psoni spektakl.jpeg Dobro można zmierzyć – ułóż z nami Kilometry Dobra! 10-04-2019 15:08

  Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Przemyślu zaprasza mieszkańców naszego miasta do wspólnego układania KILOMETRÓW DOBRA!

   

  Tegoroczna kampania przebiega pod hasłem: „Droga do samodzielności dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną: zakup i montaż windy”

   

  W ramach ubiegłorocznej edycji udało się uzbierać kwotę w wysokości 66 tysięcy złotych. Jednak mimo imponującej sumy szybko okazało się, że pierwszym etapem jaki musiało zrealizować PSONI jest montaż windy (a jej koszt to blisko 250 tysięcy zł!).

  PSONI zdecydowało się na kolejną zbiórkę, dzięki której ma możliwość zdobycia środków na tzw. wkład własny, który przy dofinansowaniu PFRON umożliwi realizację wymarzonego przedsięwzięcia.

   

  To już druga edycja kampanii KILOMETRY DOBRA w Przemyślu i na terenie Powiatu. Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Przemyślu zostało pozytywnie zweryfikowane i zakwalifikowane przez Fundację Polski Instytut Filantropii i… Ruszyło do działania!  

   

  WPŁAT MOŻNA DOKONYWAĆ:

  bezpośrednio na rachunek bankowy PSONI Koło w Przemyślu: 58 8642 1155 2015 1506 7627 0005

  lub

  poprzez dedykowaną PSONI Koło w Przemyślu podstronę w serwisie: www.kilometrydobra.pl

   

   

  *Zbiórka publiczna numer 2018/612/OR

   

  A tymczasem… Wszystkich Państwa zapraszamy na wyjątkowy spektakl pt. „Nie jest źle!” w wykonaniu pracowników i wolontariuszy Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Przemyślu.

  Już w najbliższy piątek, 12 kwietnia o godzinie 18.00, na deskach Centrum Kulturalnego w Przemyślu.

  *wstęp: cegiełka 20 zł (na zakup i montaż windy) – do nabycia w siedzibie PSONI lub tuż przed spektaklem w CK

   

 • fot. Agata Czereba (3).jpeg Prosty krok do zdrowia, czyli bezpłatne testy na HCV w przemyskim magistracie 08-04-2019 08:17

  5 kwietnia br. w holu przemyskiego Urzędu Miejskiego każdy z mieszkańców nadsańskiego grodu mógł bezpłatnie przebadać się na obecność w organizmie wirusa HCV.  Owe badania realizowane były w ramach  Ogólnopolskiego Programu Badań Przesiewowych w kierunku HCV „Test na HCV- Prosty krok do zdrowia". Wykwalifikowana załoga medyczna, zaopatrzona w niezbędne do tego rodzaju badań testy płytkowe, przez dwie godziny (od 13.00 do 15.00) badała każdego, kto chciał się upewnić, iż w jego organizmie nie czają się jakże groźne dla zdrowia, a w konsekwencji i życia przeciwciała anty-HCV.

   

   

  Dlaczego warto się badać?

  Zmęczenie, bóle stawów i apatia, to często mylone z np. zwykłym wiosennym przesileniem  pierwsze objawy obecnego w organizmie „cichego zabójcy”. Jest nim Wirusowe Zapalenie Wątroby typu C.

  Wirus nawet przez kilkadziesiąt lat może pozostać niewykryty. W tym czasie doszczętnie niszczy wątrobę. Długotrwały proces chorobowy tego narządu, zwykle doprowadza do jej niewydolności lub marskości, a nawet raka. Wykrycie wirusa daje możliwość zastosowania odpowiedniej terapii, która pomaga w zahamowaniu procesu zapalnego oraz doprowadza do poprawy funkcjonowania wątroby.

   

  Właściwie ryzyko zakażenia dotyczy nas wszystkich. WZW typu C można zakazić się m.in. w czasie: pobierania krwi, przyjmowania zastrzyku, zabiegu stomatologicznego czy akupunktury, a także: podczas wykonywania tatuażu, przekłuwania uszu albo  innych części ciała, wykonywania manicure,  przez kontakty seksualne, jeśli dojdzie do uszkodzenia błony śluzowej lub naskórka, a nawet poprzez użyczanie przedmiotów codziennego użytku np.: żyletek, maszynek do golenia czy szczoteczek do zębów.

   

  Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia, na świecie jest około 170 milionów zakażonych osób. W samej Polsce może ich być nawet ok. 200 tysięcy. Niestety, tylko co dziesiąta z nich wie o swojej chorobie. Dlatego tak ważna jest przede wszystkim edukacja oraz szeroko rozumiana profilaktyka.

   

  Chętnych do przebadania się nie brakowało. Jednak każdy, kto w ubiegły piątek ustawił się do kolejki, zdążył sprawdzić czy  jest nosicielem tego groźnego wirusa. Dobry przykład mieszkańcom miasta dali jego włodarze: Prezydent Wojciech Bakun oraz jego Zastępca Bogusław Świeży, którzy jako jedni z pierwszych wykonali test ANTY-HCV. Wśród badających się było też mnóstwo pracowników tutejszego magistratu, bowiem również z myślą o nich pomysłodawczyni i koordynatorka wydarzenia – Przewodnicząca Rady Miejskiej Ewa Sawicka zaprosiła do współpracy specjalistów działających w ramach Ogólnopolskiego Programu Badań Przesiewowych w kierunku HCV.

  Program ten powstał dzięki wsparciu firmy Abbvie i prowadzony jest pod patronatem Fundacji Gwiazda Nadziei, Koalicji Hepatologicznej, Polskiej Grupy Ekspertów HCV, Polskiego Towarzystwa Epidemiologów I Lekarzy Chorób Zakaźnych oraz Polskiego Towarzystwa Hepatologicznego.

   

   

  Tekst i zdjęcia: Agata Czereba         

 • watch-docs.jpeg OGŁOSZENIE - Oferta Związku Ukraińców w Polsce Oddział w Przemyślu 05-04-2019 11:10

  na realizację zadania publicznego pn. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS Prawa Człowieka w Filmie.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl