4 °C
 • PL
 • EN
 • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Główne Archiwum Edukacja i Sport

 • 19082017kam_kru - główne (23).jpeg Za nami I Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Siatkówce Plażowej - TWIERDZA PRZEMYŚL 2017 21-08-2017 15:07

  W ostatni weekend (19-20 sierpnia br.) na nowo wybudowanych boiskach przy kładce pieszo-rowerowej nad Sanem w Przemyślu odbyły się I Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w siatkówce plażowej „Twierdza Przemyśla 2017”.

 • bicycles.jpeg Zabezpiecz swój jednoślad przez kradzieżą! - znakowanie rowerów na przemyskim Rynku 10-08-2017 12:22

  Jeśli ostatnim razem z jakiegoś powodu nie udało się Wam wziąć udziału w akcji znakowania rowerów na przemyskim Rynku, to już 19 sierpnia będziecie mieli kolejną okazję do tego, aby zabezpieczyć swoje dwa kółka przed ewentualną kradzieżą.

 • ze_zlota_jodla_koralik_festiwal_kielce_2017_55[1].jpeg Zespół Taneczny Koralik Mini wytańczył Złotą Jodłę! 08-08-2017 09:21

  W tegorocznej edycji Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach nasze miasto reprezentował Zespół Taneczny Koralik Mini z Centrum Kulturalnego w Przemyślu, który podczas prezentacji konkursowych przedstwił dwa układy taneczne: „Małpie igraszki” oraz „Motorowe szaleństwo” w choreografii Doroty Pantuły-Ferlejko – instruktora, choreografa i kierownika artystycznego Zespołu Tanecznego Koralik.

 • sa1.jpeg Nawet podczas wakacji UKS Orlik Przemyśl dumnie notuje kolejne sukcesy swoich zawodników 07-08-2017 15:47

  Nawet podczas wakacji UKS Orlik Przemyśl dumnie notuje kolejne sukcesy swoich zawodników.

 • salos plakat_wstęp.jpeg Wakacyjna Liga Salezjańska po raz czwarty 28-07-2017 21:01

  Jeszcze do 1 sierpnia można dokonywać zgłoszeń do IV Wakacyjnej Ligi Salezjańskiej w Piłce Nożnej. Organizatorami sportowej rywalizacji, która będzie się odbywać w sierpniu i wrześniu jest parafia pw. św. Józefa - Salezjanie, Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej "Orlęta" oraz Zarząd Osiedla Nr 5. Swoim honorowym patronatem wydarzenie objęli Ks. Bp. Stanisław Jamrozek. Poseł na Sejm RP Anna Schmidt - Rodziewicz i Prezydent Miasta Robert Choma.

 • plakat siatka_m_wstęp.jpeg Mundurowi po raz pierwszy zmierzą się w mistrzostwach w piłce siatkowej 27-07-2017 15:21

  Będzie to pierwszy tego rodzaju turniej służb mundurowych w naszym mieście. I Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej - Twierdza Przemyśl odbędą się na nowo wybudowanych boiskach przy kładce pieszo - rowerowej 19 i 20 sierpnia br. W rywalizacji zmierzą się 32 zespoły, a poza emocjami związanymi ze sportową rywalizacją, na kibiców czekają inne atrakcje, m.in. spotkanie z siatkarzami "Złotej Drużyny" Huberta Wagnera, spotkanie z Prezesem PZPS, zabawy dla dzieci oraz losowanie nagród dla widzów.

 • soccer-183684_960_720.jpeg Ruszył program „Wakacje z trenerem osiedlowym”! 12-07-2017 15:16

  Już kolejny rok z rzędu Urząd Miejski w Przemyślu zaprasza najmłodszych mieszkańców naszego miasta do wzięcia udziału w programie „Wakacje  z trenerem osiedlowym”.

  Program „Wakacje z trenerem osiedlowym” to zupełnie bezpłatne zajęcia, zorganizowane z myślą o dzieciach i młodzieży spędzających wakacje w Przemyślu. Zajęcia (głównie sportowo-rekreacyjne), odbywać się będą przez najbliższe dwa miesiące na dziesięciu przemyskich osiedlach oraz klubowych i miejskich obiektach sportowych.
  Podczas „Wakacji z trenerem osiedlowym” najmłodsi Przemyślanie będą mogli wziąć udział między innymi w: zabawach na krytej pływalni, strzelnicy LOK, przejazdach kolejką linową i całorocznym torem saneczkowym, wycieczkach rowerowych i pieszych, turniejach sportowych itp.

 • dscn5409.jpeg Wakacje w mieście – półkolonia z MDK sposobem na nudę 10-07-2017 09:24

  Czas wolny od zajęć szkolnych to przede wszystkim czas wypoczynku dla dzieci, ale dla pracujących rodziców jest to niekiedy problem z zapewnieniem odpowiedniej opieki. Sposobem na rozwiązanie tego kłopotu są półkolonie gwarantujące profesjonalną opiekę i bogato wypełniony program dnia. Młodzieżowy Dom Kultury w Przemyślu, będący publiczną placówką oświatową miasta, od wielu lat zarówno w okresie wakacji letnich jak i ferii zimowych organizuje wypoczynek w formie półkolonii. W tym roku przez pierwsze dwa tygodnie wakacji wzięło udział blisko sto dzieci w wieku 7-12 lat.

 • pwsw 2.png PWSW numerem jeden w rankingu reputacji polskich uczelni „Premium Brand”! 06-07-2017 08:04

  Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu zajęła I miejsce wśród państwowych wyższych szkół zawodowych w rankingu reputacji polskich uczelni "Premium Brand".

 • krak2.jpeg Przemyskie Orlątka po raz kolejny pokazały "pazurki" 05-07-2017 10:36

  Orlątka obroniły honor przemyskiej piłki w Krakowie wygrywając bezapelacyjnie turniej dla rocznika 2011 (i młodsze). Zakończyły go zwycięstwami w 6 spotkaniach, remisując zaledwie w jednym.