7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

XXXVII RAJD “TWIERDZA PRZEMYŚL”

28 kwietnia członkowie koła turystycznego „Włóczykij” działającego przy Szkole Podstawowej nr 15 w Przemyślu po raz kolejny wzięli udział w rajdzie „Twierdza Przemyśl”. Ponieważ późną jesienią młodzież wzięła udział w dwóch rajdach, pierwszy z nich to wyprawa na fort Helicha a drugi to zimowe wejście na Kopystańkę (najwyższy szczyt Pogórza Przemyskiego) to tym razem wybrali się na najdłuższą trasę możliwą do przejścia w tej edycji twierdzy. Głównym organizatorem rajdu był PTTK Przemyśl oraz Klub Górski „Karpaty”. Na trasę wyruszyliśmy z Fredropola razem z siedemdziesięcioma innymi uczestnikami, w Kormanicach zwiedziliśmy ruiny zamku a pierwszy odpoczynek był na malhowskiej górze skąd mogliśmy zobaczyć finisz naszej wyprawy fort Łuczyce. Po długim i monotonnym marszu asfaltem do Stanisławczyka tylko czterech śmiałków z naszej grupy zdobyło Złotą Górę, ale piękne widoki zrekompensowały ich wysiłek. Następnie jeszcze krótka wspinaczka i fort Łuczyce został zdobyty. Na miejscu była kiełbaska, konkurs wiedzy o Twierdzy dla każdego medal za zdobycie Twierdzy. Po posiłku siły szybko wróciły i nawet ci najbardziej zmęczeni zwiedzali fort Łuczyce. Na zakończenie pięknego i upalnego dnia zejście do Łuczyc i powrót autobusem do domu.
      Pokonaliśmy około 17 km a członkowie PTTK zdobyli 15 pkt. do swojej pierwszej odznaki turystycznej. „Włóczykije” mają w palnie jeszcze jeden rajd w czerwcu ale trasa nie jest do końca zaplanowana.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl