Wycieczka z klasą

Cześć, jesteśmy młodzieżą z Kółka Turystyczno-Krajoznawczego „Azymut”, działającego przy Gimnazjum Nr 5 im. św. Jana Kantego w Przemyślu. Nasze kółko powstało w roku szkolnym 2006/2007, a jego nazwa związana jest ze sklepem Azymut, który nas sponsoruje.
W listopadzie 2006r. biuro Travel Polska ogłosiło na stronach internetowych konkurs na „wycieczkę z klasą”. Przez ostatnie kilka miesięcy braliśmy udział w tym ogólnopolskim konkursie. Konkurs polegał na zaplanowaniu wycieczki lub opisaniu odbytej już imprezy turystycznej. Mogła to być wycieczka w dowolne miejsce lub po najbliższej okolicy, jeżeli okolica ta jest atrakcyjna z turystycznego punktu widzenia. My postanowiliśmy zorganizować wycieczkę dookoła Doliny Sanu, która połączyłaby w sobie trzy różne formy aktywnego wypoczynku, to jest: rajd pieszy, rajd rowerowy i spływ kajakowy.
Uważamy, że rejony wokół Przemyśla, są bardzo atrakcyjnym miejscem na tego typu wyjazdy ze względu na swoje walory turystyczno – krajoznawcze.
Wycieczkę, zaprojektowaną przez nas, w całości można zobaczyć na stronie naszego blogu konkursowego konkurs.travelpolska.pl/gim5, który tworzyliśmy wspólnie z opiekunem naszego kółka mgr Piotrem Dobosiewiczem.
Do konkursu zgłoszono wiele ciekawych i atrakcyjnych wyjazdów, żaden jednak nie dorównał propozycji zgłoszonej przez nas. Zostaliśmy laureatami konkursu na „wycieczkę z klasą” i otrzymaliśmy główną nagrodę, którą jest dwudniowa zielona szkoła w Puszczy Białowieskiej.
Opublikował(a):  Data publikacji: 24-05-2007 14:03 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 24-05-2007 14:04

Na skróty