VI Międzyświetlicowy Przegląd Zespołów Tanecznych „Taniec z Rekwizytem” w SP6

7 marca 2007 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Przemyślu zgromadziło się 80 małych tancerzy przybyłych wraz z opiekunami na VI już – ale po raz pierwszy pod patronatem Kuratora Oświaty – Międzyświetlicowy Przegląd Zespołów Tanecznych „Taniec z Rekwizytem” rokrocznie przygotowywany przez panią Mariolę Groch, kierownika świetlicy w SP6. Novum tegorocznego Przeglądu był udział sześciolatków z Przedszkola nr 13 w Przemyślu.
      Tradycyjnie dzieci kształcenia zintegrowanego reprezentujące świetlice ośmiu szkół – z Przemyśla, Jarosławia i Przeworska z wdziękiem zaprezentowały ciekawe układy taneczne, a rekwizytami były kapelusze, chusty, szarfy, wystąpiły w pięknych strojach.
      Przegląd cieszy się niezmiernie ogromnym zainteresowaniem dzieci
i młodzieży. Jego celem jest propagowaniem idei tańca, rozwijaniu zainteresowań muzycznych, integracja zespołów, nawiązywanie nowych znajomości.
      Wszyscy uczestnicy VI „Tańca z Rekwizytem” – gdyż nie ma w nim zwycięzców i pokonanych – otrzymali pamiątkowe dyplomy, napoje i słodycze, a każda placówka „Opowieści do poduszki”, książkę zalecaną przez inicjatorów akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.
      Po raz kolejny okazało się, że Przegląd jest wspaniałym, kształcącym
i niezwykle wychowawczym przedsięwzięciem.
Opublikował(a):  Data publikacji: 24-05-2007 13:56 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 24-05-2007 13:58

Na skróty