„WZOROWY OBYWATEL”

Zespół Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących im. prof. Janusza Groszkowskiego w Przemyślu to wyjątkowa szkoła, ponieważ uczą się w niej niezwykli uczniowie. Jednym z nich jest Paweł Konrad – uczeń pierwszej klasy technikum. Wykazał się on niezwykłą przytomnością umysłu oraz odpowiedzialnością, co z całą pewnością przyczyniło się do uratowania ludzkiego życia.
      Paweł Konrad razem z młodszymi kolegami z Gimnazjum w Medyce podczas zwiedzania (20 stycznia 2007 r.) jednego z bunkrów Fortu „Borek” zauważył coś, co przypominało pociski artyleryjskie. Poskromił wrodzoną młodemu człowiekowi ciekawość i zamiast rozgrzebywać ziemię i wyciągać skarby, wezwał patrol Straży Granicznej w Medyce. Zadbał również o to, by zabezpieczyć teren do czasu przyjazdu funkcjonariuszy. Wspólnie z kolegami pilnował, by nikt niepowołany nie zajrzał do bunkra aż do pojawienia się saperów.
      Żołnierze z XXI Batalionu Dowodzenia z Rzeszowa zabezpieczyli 11 pocisków artyleryjskich kalibru 35 mm. Pociski te zostały później zdetonowane na poligonie w Nowej Dębie.
      Można sobie wyobrazić, co mogłoby się stać, gdyby tę amunicję znalazł ktoś mniej rozsądny od Pawła Konrada. Dzięki zdrowemu rozsądkowi i obywatelskiej postawie ucznia przemyskiego elektronika wszystko zakończyło się szczęśliwie.
      Komendant Placówki Straży Granicznej w Medyce – ppłk. SG Bogusław Ślazyk – wystosował do Dyrektora ZSEiO podziękowania dla Pawła: „Moje podziękowania składam nie tylko jako Komendant Placówki SG w Medyce, który wraz z podwładnymi funkcjonariuszami pełni służbę na terenie gminy Medyka, ale także jako mieszkaniec miasta Przemyśla, czujący odpowiedzialność za bezpieczeństwo mieszkańców powiatu przemyskiego, tworzących społeczeństwo lokalne. Szczęśliwe rozstrzygnięcie w/w zdarzenia jest dowodem dojrzałości młodego pokolenia, mającej swój wyraz w znajomości i przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, co jest niewątpliwie efektem prawidłowej realizacji procesu wychowania w Rodzinach i w Szkole”.

JPGPodziękowania dla Pawła - Komendant Placówki Straży Granicznej w Medyce (151,45KB)

Opublikował(a):  Data publikacji: 24-05-2007 13:37 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 24-05-2007 13:38

Na skróty