Już niebawem kolejna edycja akcji pod hasłem: Zamieniamy makulaturę, szkło, plastiki, elektrośmieci na witaminy dla młodzieży i dzieci

Już 20 marca br. po raz kolejny na przemyskim rynku odbędzie się Happening pod hasłem: „Zamieniamy makulaturę, szkło, plastiki, elektrośmieci na witaminy dla młodzieży i dzieci”. Patronat nad wydarzeniem objął Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla, który wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Przemyśla i Regionu serdecznie zapraszają dzieci i młodzież przemyskich szkół do udziału w tej akcji.

Jej celem jest przede wszystkim:
1. upowszechnienie  wiedzy ekologicznej wśród dzieci, młodzieży i osób starszych – mieszkańców miasta Przemyśla i jego okolic,
2. uwrażliwienie mieszkańców miasta Przemyśla i okolic na konieczność prawidłowej segregacji surowców wtórnych i ich recyklingu.
3. zebranie przez Organizatora różnorodnych odpadów oraz elektrośmieci z gospodarstw domowych, szkół i innych placówek oraz instytucji na terenie miasta i z terenów podmiejskich poprzez zaoferowanie w zamian odpowiedniej ilości owoców.
4. zachęcenie dzieci do zbierania zużytych baterii  poprzez ich wymianę na cukierki.

Poniżej prezentujemy program wydarzenia.

recycling_plakat_2015-pop..jpeg


Program Akcji – Happeningu 20 marca 2015 r. (piątek), w godz. 10.00 – 16.00
„Zamieniamy makulaturę, szkło, plastiki, elektrośmieci na witaminy dla młodzieży i dzieci”

godz. 10.00
• uroczyste otwarcie happeningu przez Prezydenta Miasta oraz współorganizatorów i sponsorów  AKCJI
• Występy uczniów przemyskich szkół podstawowych:
- występ zespołu Szkoły Podstawowej nr 15 (4-5 piosenek)
- występ dzieci Szkoły Podstawowej nr 11 (taniec)
• Otwarcie wystawy  prac plastycznych na temat segregacji śmieci (Plansze przed Urzędem Miasta).
Ocena prac przez Jury konkursowe, wręczeni nagród i wyróżnień.

(PROSIMY Dyrekcje przedszkoli i szkół o dostarczenie prac uczniów w dniu 16 marca br. w godz. 14.30- 17.30 do biura Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i regionu, Rynek 5, II p.)

godz. 11.00 
• występ dzieci Szkoły Podstawowej nr 4 (3 - 4 piosenki)
• Prelekcja „Segregowanie odpadów wtórnych to obowiązek każdego mieszkańca Ziemi” -  pracownik PGK sp. z o.o. w Przemyślu. Rozdawania materiałów promujących segregacje surowców wtórnych i recykling.

godz. 11.30
• Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży „Sposób na domowe odpady” oraz Konkurs na najpiękniejszą Marzannę dla przedszkoli i szkół podstawowych (klasy I-III). Ocena prac i wręczenie nagród i wyróżnień.

godz. 12.30
• Międzyszkolny Pokaz Mody Ekologicznej (przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne) – ocena strojów ekologicznych i wręczenie nagród i wyróżnień.

godz. 13.30
• „Udzielanie pomocy w razie zatrucia środkami chemicznymi” – pokaz  Grupy Ratownictwa PCK w Przemyślu
godz. 14.00
•  „Udzielanie pomocy w przypadkach różnych oparzeń” – drugi pokaz  Grupy Ratownictwa PCK w Przemyślu
godz. 15.00
• Podsumowanie Akcji i wręczenie nagród oraz certyfikatów uczestnictwa dla szkół
godz. 16.00
• Zakończenie Akcji

 

Regulamin Regulamin akcji pod hasłem: Zamieniamy makulaturę, szkło, plastiki, elektrośmieci na witaminy dla młodzieży i dzieci 

Pobierz: DOCRegulamin akcji pod hasłem: Zamieniamy makulaturę, szkło, plastiki, elektrośmieci na witaminy dla młodzieży i dzieci.doc (40,50KB)

Opublikował(a): Rafał Porada Data publikacji: 02-03-2015 14:34 Modyfikował(a): Sebastian Styś Data modyfikacji: 06-03-2015 15:48

Na skróty