1.5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przemyślanie uczcili Żołnierzy Wyklętych

Na sportowo, uczestnicząc w w biegu "Tropem Wilczym" i biorąc udział w oficjalnych uroczystościach, Przemyślanie uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych, których Narodowy Dzień pamięci obchodzimy 1 marca w całej Polsce. Miejskie obchody z udziałem delegacji i władz miasta rozpoczęły się Mszą Św. w kościele Św. Trójcy w intencji Żołnierzy Podziemia Antykomunistycznego, żywych i zmarłych. Hołd Żołnierzom Wyklętym oddano również składając kwiaty pod pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej znajdującym się przy Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej. Zebrani na uroczystościach wzięli też udział w pokazie filmów Aliny Czerniakowskiej w przemyskim Muzeum. 

Dzień wcześniej, 28 lutego w Przemyskiej Bibliotece Publicznej przy współpracy rzeszowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej odbyła się prelekcja Artura Brożyniaka na temat “Podziemie niepodległościowe na Rzeszowszczyźnie po 1944 r.” oraz pokaz filmu Arkadiusza Gołębiewskiego “Dzieci Kwatery Ł”.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl