24 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wspieramy organizacje pożytku publicznego

Szanowni Mieszkańcy Przemyśla


Każdego roku w okresie rozliczeń podatkowych zwracam się do Państwa z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego w ramach kampanii „1% - Przemyśl to sobie” na rzecz przemyskich organizacji pożytku publicznego. I tym razem chciałbym zachęcić Państwa do zaangażowania się w taką formę pomocy, stosując zasadę, że wspierając lokalne inicjatywy, jednocześnie pomagamy naszemu miastu.

Kwota wsparcia wydaje się pozornie niewielka z punktu widzenia jednostki, jednak w skali całego kraju stanowi znaczącą pomoc. W 2014 roku wyniosła ona ponad 500 mln zł.

Lista inicjatyw, którym można podarować 1% podatku jest bardzo długa i tylko od Państwa decyzji zależy, która z nich najbardziej zasługuje na wsparcie. Organizacje pożytku publicznego działające na terenie Przemyśla mogą Państwo znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miejskiego.

Przekazanie jednego procenta wybranej OPP stanowi wyraz naszego zaufania do tych organizacji, rozumienia ich roli i znaczenia w społeczeństwie obywatelskim. Jesteśmy wspólnotą, która lubi i chce pomagać. Wielokrotnie dawaliśmy temu wyraz. Wierzę, że i tym razem zdobędziemy się na ten wielki gest życzliwości.  

 

Z poważaniem
 
Robert Choma
Prezydent Miasta Przemyśla

 

Wspieramy organizacje pożytku publicznego.jpeg

 


 

Na stronie Biuletynu Informacj Publicznej Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej znajduje się aktualny wykaz wszystkich organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1 % podatku dochodowego od osób fizycznych.

W załączeniu zamieszczamy wykaz organizacji pożytku publicznego z terenu miasta Przemyśla uprawnionych do otrzymania 1% podatku wraz z wykazem organizacji działających jako terenowe jednostki organizacyjne.

PDFOPP uprawnione do 1% za rok 2014.pdf

Opublikował: Sebastian Styś | Data publikacji: 26-02-2015 23:17
Modyfikował: Rafał Porada | Data modyfikacji: 03-03-2015 07:27