16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Pierwsza Pomoc - to dziecinnie proste

W dniu 18 .02.2015r. uczniowie Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi, jako jedyni z przemyskich szkół podstawowych,  uczestniczyli w  pierwszej edycji ogólnopolskiej akcji “Pierwsza Pomoc - to dziecinnie proste”, organizowanej przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, PKP S.A. oraz spółkę Przewozy Regionalne,  w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy  Ratować”.   Szkolenie prowadziło 11 uczniów z klasy III c  Szkoły Podstawowej   nr 16  pod czujnym okiem wykwalifikowanego Instruktora  Programu, nauczyciela , rodziców oraz słuchaczy Medyczno- Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego  i Ustawicznego. Na  Dworcu Kolejowym w  Przemyślu  uczniowie zachęcali przypadkowych podróżnych  do ćwiczeń na fantomach  i uczyli  zasad udzielania pierwszej pomocy. Celem przedsięwzięcia  było uświadomienie podróżnym jak ważne jest podjęcie akcji ratunkowej  w pierwszych chwilach po zajściu wydarzenia. Swoją postawą  i umiejętnościami dzieci udowodniły, że pierwsza pomoc jest naprawdę dziecinnie prosta.  

Uczniowie zaangażowani w akcję to:  Amelia Gronowska, Natalia Hayder, Klaudia Tadla, Julia Łabinowicz, Nadia Socha, Kaja Śnieżek, Bartosz Misiak, Aleksander Kitela, Michał Tkaczyk, Milena Jakielaszek,  Aleksandra Piss. Opiekunem dzieci była Pani Katarzyna Kwolek – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, która już  od wielu lat realizuje program „Ratujemy i Uczymy Ratować”.  

Warto dodać, że w tym samym czasie na 10 dworcach kolejowych w całej Polsce wzięło udział łącznie 170 uczniów z 15 szkół podstawowych.

 Gratulujemy Małym Ratownikom!!!

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl