7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zaproszenie do udziału w konkursie Głosu Nauczycielskiego "Lekcja z SITA"!

Trwa IV edycja konkursu Głosu Nauczycielskiego

"Lekcja z SITA"!

Termin zgłoszeń do 17 marca!

„Lekcja z SITA” to IV edycja konkursu skierowanego do szkół gimnazjalnych i  ponadgimnazjalnych, organizowanego wspólnie przez tygodnik „Głos Nauczycielski” oraz firmę SITA. Jego celem jest zachęcenie placówek oświatowych do wdrażania nowoczesnych metod edukacji. Warto spróbować swoich sił, ponieważ zwycięska szkoła otrzymuje sprzęt i materiały do nauki języków obcych metodą SITA oraz licencję na  prowadzenie zajęć tą metodą w kolejnym roku szkolnym. Obecnie w projekcie bierze udział 190 uczniów z 5 szkół z całej Polski.

Metoda SITA wykorzystuje najnowsze odkrycia dotyczące zapamiętywania w stanie relaksu, do nauki języków obcych. Efektywność nauki wzrasta od 3 do 5 razy, uczniowie nie tylko łatwiej przyswajają nowe słownictwo, ale są również bardziej odprężeni i skoncentrowani na innych lekcjach, dzięki regularnemu relaksowi

Co zrobić, by wziąć udział w konkursie?

Krok 1 – Wypełnić formularz i odpowiedzieć na pytanie

W konkursie mogą wziąć udział gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne, które do 17 marca 2015 r. wyślą na adres Głosu Nauczycielskiego formularz zgłoszeniowy oraz odpowiedź na pytanie: „Dlaczego to właśnie moja szkoła powinna korzystać z metody SITA do nauki języków obcych?”. Tekst nie może przekraczać 1 800 znaków ze spacjami. Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej www.glos.pl/lekcjazsita

Krok 2 – Dni Konkursowe

Szkoły, które nadeślą najciekawsze odpowiedzi, zostaną zaproszone do kolejnego etapu konkursu. Jury wytypuje co najmniej 10 placówek, w których w marcu i kwietniu odbędą się Dni Konkursowe.  W ich trakcie specjaliści z firmy SITA spotkają się z Dyrekcją, nauczycielami, uczniami i rodzicami, aby na bazie potrzeb i możliwości szkoły pomóc w przygotowaniu jak najlepszej pracy konkursowej. 

Krok 3 – Przygotowanie pracy konkursowej: „Projekt organizacji zajęć metodą SITA”

W kolejnym etapie konkursu wybrane szkoły przygotują „Projekt organizacji zajęć metodą SITA” do realizacji od najbliższego roku szkolnego i prześlą go na adres redakcji Głosu Nauczycielskiego (ul. Smulikowskiego 6/8,00-389 Warszawa, z dopiskiem Lekcja z SITA) do 18 maja 2015 r. Spośród nadesłanych projektów, jury wybierze zwycięzcę.

Krok 4 – Nagrody!

Ogłoszenie ostatecznych wyników nastąpi do 5 czerwca 2015 r. Według regulaminu, zwycięzca jest tylko jeden i to jemu przypadnie zestaw urządzeń SITA wraz z materiałami do nauki języka dla uczniów i szkoleniami dla nauczycieli, które umożliwią realizację najlepszego projektu. Biorąc jednak pod uwagę doświadczenie poprzednich edycji i wysoki poziom nadsyłanych prac, organizator dopuszcza możliwość, że wyróżniające się projekty, które nie zostały uhonorowane nagrodą główną, mogą również liczyć na realizację i dofinansowanie w ramach współpracy ze sponsorami.

Więcej informacji na stronach:

www.glos.pl/lekcjazsita

www.szkola.sita.pl

Regulamin konkursu

 

Opublikował:  | Data publikacji: 26-02-2015 08:47
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 26-02-2015 08:50