-4 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

71. rocznica zagłady polskiej miejscowości HUTA PIENIACKA na Podolu

1 marca Stowarzyszenie Pamięci Polskich Termopil i Kresów, Przemyskie Rodziny Kresowe oraz Klub Inteligencji Katolickiej w Przemyślu zapraszają do udziału w uroczystościach upamiętniających 71 rocznicę zagłady polskiej miejscowości HUTA PIENIACKA na Podolu.


1 marca 2015r. niedziela - kościół pw. Św. Trójcy w Przemyślu
godz. 15.00 - Msza św. za mieszkańców Huty Pieniackiej i Korościatyna zamordowanych przez OUN- UPA i SS „Galizien";
godz. 16.00 - Modlitwa , złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy pomniku martyrologii Polaków w Hucie Pieniackiej i na Kresach ( w murze klasztornym).


27 luty 2015r. piątek - Budynek Główny Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej
godz. 17.00- Spotkanie z prof. Stanisławem Sławomirem Nicieją - historykiem Kresów dawnej Polski, autorem książek "Kresowa Atlantyda" - promocja V tomu.

Huta_Pieniacka.jpeg

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl