Preferencyjne pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej w ramach programu "Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie II"

Przemyska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. informuje, że na terenie województwa podkarpackiego  realizowany jest program „Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie II” uruchomiony przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

W ramach programu udzielane są  preferencyjne pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej. O pożyczkę mogą ubiegać się:

  • osoby bezrobotne, zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy,

  • absolwenci szkoły średniej lub uczelni wyższej, w okresie do 48 miesięcy od dnia ukończenia szkoły lub uzyskania tytułu zawodowego (wyłącznie osoby niezatrudnione oraz niewykonujące innej pracy zarobkowej),

  • studenci ostatniego roku studiów (wyłącznie osoby niezatrudnione oraz niewykonujące innej pracy zarobkowej).

Maksymalna kwota pożyczki może wynieść około 75 tys. zł, zaś okres spłaty pożyczki to max 7 lat.  Oprocentowanie pożyczek wynosi 0,56% w skali roku.

W województwie podkarpackim ww. pożyczek udziela konsorcjum, w skład którego wchodzą dwie instytucje - Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A. w Mielcu oraz Podkarpacki Fundusz Poręczeń Kredytowych.

W realizację Programu „Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie II” zaangażowana jest także  Przemyska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., która na mocy podpisanej umowy pełni rolę Instytucji Współpracującej z ww. Konsorcjum. Zadaniem PARR S.A. jest promocja programu, pomoc w przygotowywaniu wniosków o pożyczkę, a także asysta na etapie podpisywania umowy o pożyczkę (osoby ubiegające się o pożyczkę mogą podpisywać umowy na miejscu w siedzibie PARR S.A. w Przemyślu).

Więcej o programie na stronie www.pierwszybiznes.marr.com.pl lub bezpośrednio w Przemyskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

Kontakt:

Przemyska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

Przemyśl, ul. ks. Piotra Skargi 7/1 (pokój nr 10, parter)

tel. (16) 676 09 85 wew. 2, www. parr.pl

 

Źródło: PARR S.A.

JPGNULL (586,15KB)

Kategorie strony: Gospodarka
Opublikował(a):  Data publikacji: 24-02-2015 12:21 Modyfikował(a): Rafał Porada Data modyfikacji: 03-03-2015 12:49

Na skróty