13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Międzynarodowy Dzień Przewodnika

Koło Przewodników Turystycznych PTTK działające w Oddziale im. dr. Mieczysława Orłowicza w Przemyślu organizuje w dniu 21 lutego 2015 r.  już po raz ósmy Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego, który obchodzony jest na świecie od 1990 roku.

Ideą uroczystości jest pokazanie pracy przewodnika turystycznego oraz umożliwienie bezpłatnego zwiedzania wybranych miejsc z przewodnikami.

W ramach obchodów Dnia Przewodnika Turystycznego przemyscy przewodnicy przybliżają mieszkańcom i turystom różne atrakcje turystyczne, obiekty historyczne, wydarzenia, zwyczaje itp. oraz promują ofertę turystyczną miasta Przemyśla.

Tematem tegorocznych obchodów jest „Podziemny Przemyśl”. Program obejmuje zwiedzanie z przewodnikami w grupach max 30 osobowych w godzinach od 14:00 do 19:00  następujących podziemi: sakralnych (krypty) - pod Archikatedrą Przemyską, mieszczańskich (ciąg piwnic i kolektor) - pod przemyskim Rynkiem i budynkiem Urzędu Miejskiego oraz ochronnych – pomieszczenia dawnego schronu przy ul. Borelowskiego 12 (budynek Szkoły Podstawowej nr 14).

Zwiedzanie podziemi przemyskiego rynku i schronu będzie połączone z elementami rozrywki i dodatkowymi atrakcjami.

ZAPRASZAMY DO CELEBROWANIA NASZEGO ŚWIĘTA!

W imieniu Zarządu Koła Przewodników Turystycznych PTTK Przemysl

Maria Marta Kroczek

 

JPGNULL (354,62KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 17-02-2015 09:04
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 23-02-2015 13:08