Akcja Szkoły Podstawowej nr 5 na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach

29 stycznia, na zaproszenie opiekuna Samorządu Uczniowskiego - pani Patrycji Gazdy, do SP 5 przyjechał kierownik Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach lekarz weterynarii pan Piotr Milke.  Okazją do zaproszenia była ogłoszona w szkole zbiórka karmy i potrzebnych rzeczy dla zwierząt. Uczniowie odpowiedzieli na ten apel, przynosząc pożywienie dla psów i  kotów, a także  kocyki i miseczki. Okazali w ten sposób dobroć, wrażliwość na potrzeby innych i chęć niesienia pomocy potrzebującym.

Spotkanie ze znamienitym gościem składało się z kilku części. Najpierw odbył się  montaż słowno - muzyczny na temat czworonożnych przyjaciół. Uczniowie przedstawili zasady dobrego traktowania zwierząt, konwencje dotyczące ich praw oraz nakreślili sytuację zwierząt w Polsce i regionie. Członkowie SU oraz  reprezentanci klas deklamowali wiersze, zaś najmłodsi – sześciolatki z klasy Ic, pod opieką  pani Dagmary Krzeszowskiej, zaśpiewały piosenkę „Pies na medal”.  Następnie pan kierownik został poproszony o wręczenie „Orderu Przyjaciela Zwierząt” wszystkim tym dzieciom, które okazały swoje dobre serce i przyniosły potrzebne rzeczy dla zwierząt. Najbardziej aktywne okazały się klasy: Ia i Ic.

Ostatnim punktem spotkania było przemówienie naszego gościa na temat sytuacji schroniska, problemów związanych z jego prowadzeniem, trudnego położenia zwierząt. Dzieci miały okazję do zadawania wielu pytań. Na wszystkie otrzymały wyczerpujące odpowiedzi. Spotkanie było bardzo udane i przebiegło w miłej atmosferze. Uczniowie serdecznie podziękowali panu Piotrowi Milke za odwiedziny, pouczającą rozmowę i mile spędzony czas.

Wszystkie zgromadzone łakocie, kocyki, miseczki itp. zostały przekazane panu kierownikowi, który najlepiej już wie, jak obdzielić mini swoich czworonożnych podopiecznych.

Dzięki temu przedsięwzięciu uczniowie SP 5 nauczyli się jak wielką przyjemnością jest bezinteresowna pomoc. Zaangażowali się w ochronę zwierząt i dostrzegli, że robiąc tak niewiele, mogą uczynić tak dużo.

JPGNULL (334,52KB)

JPGNULL (369,83KB)

JPGNULL (329,35KB)

JPGNULL (323,27KB)

JPGNULL (347,64KB)

JPGNULL (336,68KB)

JPGNULL (314,84KB)

JPGNULL (373,23KB)

Opublikował(a):  Data publikacji: 04-02-2015 08:59 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 04-02-2015 08:59

Na skróty