13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Z cyklu „Zamkowe Teatralia” - CZUŁA REGUŁA koncert Doroty Miśkiewicz i Grzegorza Turnaua - 26 stycznia 2015 roku

Założeniem „Zamkowych Teatraliów” jest prezentacja różnych gatunków scenicznych. Projekt ten funkcjonuje już od kilku lat i na stałe wpisał się w kulturalny kalendarz naszego miasta. Został wymyślony i jest konsekwentnie realizowany przez szefową Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK Renatę Nowakowską. Tradycją tych cieszących się niesłabnącym zainteresowaniem scenicznych widowisk stały się spotkania z artystami po ich występach. Jest wtedy czas na rozmowy o sztuce, wspólne fotografie, autografy – spędzenie czasu w miłej atmosferze z ludźmi, których niejednokrotnie znamy tylko z telewizyjnego ekranu.

Właśnie mija 10 lat od pierwszego, muzycznego spotkania Doroty Miśkiewicz i Grzegorza Turnaua. Jubileusz, a jakże! Z tej okazji artyści przygotowali specjalny koncert. Bilety na ten wyjątkowy spektakl muzyczny „rozeszły się” na długo przed występem. „Nosa mieli” ci, którzy dokonali zakupu wejściówek wcześniej – warto, naprawdę było warto.  

Dorota Miśkiewicz i Grzegorz Turnau mają w dorobku ogromną ilość wspólnych piosenek. Ich ilość jest tak duża, że jeden koncert ich nie pomieści. Dlatego zaprezentowany program był czymś na kształt "the best of" z ich wspólnej twórczości wzbogaconym o kilka piosenek z najnowszej płyty Grzegorza Turnaua „7 widoków w drodze do Krakowa“, na której pojawiła się także Dorota Miśkiewicz.

Zamkowej, dobrej tradycji stało się zadość i tym razem. Jak zwykle podczas prezentacji z cyklu „Zamkowe Teatralia” był aplauz, zadowolenie, no i oczywiście nieodzowny element tego projektu, czyli rozmowy o sztuce. W „artystycznym spotkaniu po” udział wzięli m.in.: Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu Robert Bal i Przewodniczący Komisji Kultury Rady Miejskiej w Przemyślu Tomasz Kuźmiuk. Samorządowcy przygotowali dla występujących na zamkowej scenie artystów ”przemyskie zestawy pamiątkowe” i wręczyli je osobiście.
 

tekst i zdjęcia: PCKiN

JPGNULL (400,04KB)

JPGNULL (283,40KB)

JPGNULL (400,04KB)

JPGNULL (283,40KB)

JPGNULL (219,54KB)

JPGNULL (346,02KB)

JPGNULL (340,36KB)

JPGNULL (262,71KB)

JPGNULL (270,02KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 30-01-2015 14:07
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 30-01-2015 14:45