7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Ferie w mieście

Na rozpoczynające się 2 lutego ferie zimowe instytucje i organizacje działające w Przemyślu przygotowały ciekawą ofertę dla dzieci i młodzieży.

Zamek Kazimierzowski.

2 lutego 2015 r., godz. 11.00

Spektakl taneczno-muzyczny "Na dworze u króla" w wyk. grup tańca dworskiego Zespołu Pieśni i Tańca "Przemyśl". Bilety w cenie 5 zł do nabycia na godzinę przed spektaklem. Org.: PCKiN.

3-5 lutego 2015, godz. 10.00-13.00

Warsztaty teatralne od 15. roku życia prowadzone przez aktorów Teatru "Fredreum" (sala widowiskowa Zamku Kazimierzowskiego). Zapisy prowadzone są w Biurze Teatru "Fredreum" ul. Grodzka 1, wejście od ul. Fredry w poniedziałki i środy w godz. 10 -12. Organizatorzy: Towarzystwo Dramatyczne im. Aleksandra Fredry "Fredreum" oraz PCKiN.

2-13 lutego 2015.

Nieobozowa Akcja Zimowa.Związek Harcerstwa Polskiego Komenda Hufca Ziemi Przemyskiej zaprasza dzieci w wieku 6-12 lat na Nieobozową Akcję Zimową.
- Zajęcia odbywać się będą przy ul. Borelowskiego 9 w godzinach od 8 00 do 16 00
- Odpłatność dzienna 12 zł.
- Zapewniamy : wyżywienie /obiad/, opiekę pedagogiczną, ubezpieczenie, ciekawy i atrakcyjny program m.in. basen i lodowisko

Dodatkowe informacje uzyskają Państwo pod numerem telefonu16 670 76 76 lub w siedzibie świetlicy przy ul. Borelowskiego w godz. 12 – 18.

Ferie zimowe z MDK. Półkolonia w mieście.

W programie:

 - sportowe szaleństwo

- spotkanie ze sztuką

- warsztaty artystyczne i filmowe

- potyczki intelektualne

- zajęcia taneczno - ruchowe

- zajęcia na świeżym powietrzu

- wycieczki integracyjne.

Codziennie zajęcia iuntegracyjne oraz przerwy na posiłki. Opieka nad dziećmi od 7:30 do 15:30.

Zapisy i wszelkie informacje: tel. 16 670-20-03, e-mail: mdk@um.przemysl.pl.

Ferie w Muzeum Historii Miasta Przemyśla 2015

W czasie ferii zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnej zabawy oraz do uczestnictwa w specjalnie przygotowanych zajęciach i warsztatach (dla grup zorganizowanych)

Ochrą i węglem – paleolityczna sztuka jaskiniowa na przykładzie rysunków, malowideł, rytów oraz płaskorzeźb z jaskiń francuskich i hiszpańskich (prezentacja multimedialna). Warsztaty połączone są z zajęciami plastycznymi.
(03.02 - 06.02.2015 r.)

Legendy z Przemyśla i Ziemi Przemyskiej – w trakcie zajęć dzieci wysłuchają ciekawych historii dotyczących naszego miasta a następnie ułożą puzzle z widokami miasta.

Skąd się wziął „szewski poniedziałek” - organizacja i zwyczaje cechów rzemieślniczych w Przemyślu.

Przemyska Straż Ogniowa - o walce z pożarami i historii ochrony przeciwpożarowej w Przemyślu.

Z wizytą w dawnym atelier fotograficznym - Podczas zajęć dzieci dowiedzą się jak wyglądało dawne atelier fotograficzne. Zapoznają się ze sprzętami fotograficznymi, które wyszły z użycia; rozszyfrują
ich funkcje i nazwy. W części praktycznej własnoręcznie ozdobią ramkę na zdjęcie.

W mieszkaniu prababci – muzealny quiz. W trakcie zajęć dzieci oprowadzone zostają przez przewodnika po wnętrzach mieszczańskich, a następnie na podstawie przekazanych opowieści biorą udział
w quizie, który na charakter zabawy utrwalającej zdobyte wiadomości.

Historia sportów zimowych.W trakcie zajęć uczestnicy warsztatów poznają historię sportów zimowych sięgającą już epoki kamiennej, między innymi: łyżwiarstwa, saneczkarstwa oraz curlingu. Warsztaty połączone są z zajęciami plastycznymi.

Recykling – co się dzieje z naszymi śmieciami. W trakcie warsztatów dzieci mają okazję dowiedzieć się co dzieje się ze śmieciami, które wyrzucamy do kosza i dlaczego tak ważna jest segregacja. Warsztaty połączone są z zajęciami plastycznymi.

TEATR LALKI „ POZYTYWKA”

Co sowa wiedziała? W trakcie zajęć dzieci obejrzą spektakl kukiełkowy w wykonaniu aktorów teatru lalek „Pozytywka”. Główni bohaterowie przedstawienia w zabawny sposób opowiedzą o ciekawych
i tajemniczych historiach związanych z naszym miastem i jego zabytkami.
Spektaklowi towarzyszyć będą zajęcia praktyczne, w trakcie których każde dziecko za pomocą różnych materiałów wykona własną kukiełkę z papieru, którą zabierze ze sobą.

Przemyska sroka. Przedstawienie kukiełkowe w wykonaniu aktorów teatru lalek „Pozytywka”. Występujący w nim bohaterowie w ciekawy sposób opowiedzą o ginących i zapomnianych zawodach. Teatrzyk połączony jest z zajęciami plastycznymi.

Prosimy o zgłaszanie grup telefonicznie lub osobiście pod numerem 16-678-65-01
w Muzeum Historii Miasta Przemyśla, Rynek 9. Koszt udziału w warsztatach 4.00 zł od dziecka.

Ferie na stoku narciarskim.

Dzieci mieszkające na Podkarpaciu, zapraszamy do udziału w kolejnej edycji ferii zimowych na przemyskim stoku narciarskim. Zajęcia odbędą się w dwóch turnusach, od 02 do 06 lutego oraz od 09 do 13 lutego 2015 roku. Organizujemy grupę zaawansowaną, doskonalącą jazdę na nartach z elementami jazdy sportowej, grupę dzieci uczących się narciarstwa od podstaw oraz ogłaszamy nabór do grupy snowboardowej. Dla dzieci mieszkających w województwach mazowieckim, zachodniopomorskim, opolskim i dolnośląskim organizujemy turnus szkoleniowy w dniach 19 do 23 stycznia 2015 roku.

Zajęcia odbywają się w godzinach od 9.00 do 14.00 W ramach opłaty zapewniamy karnety narciarskie, herbatę oraz gorącą zupę w przerwie zajęć. Zajęcia prowadzą licencjonowani instruktorzy narciarscy z wykształceniem pedagogicznym, kierownikiem szkolenia jest instruktor PZN Daniel Puchalski. Szkolenie odbywa się w grupach około 12 osobowych, wszyscy uczestnicy korzystają z odblaskowych plastronów podnoszących poziom bezpieczeństwa dzieci na stoku narciarskim. Istnieje możliwość pozostawienia nart w szkole narciarskiej przez cały czas trwania turnusu.

Każdy uczestnik dostaje dyplom ze zdjęciem grupy na zakończenie turnusu.

Grupa zaawansowana adresowana jest dla dzieci samodzielnie korzystających ze stoku narciarskiego oraz wyciągu krzesełkowego. Dziecko powinno samodzielnie utrzymywać kierunek oraz prędkość jazdy. W przypadku braku pewności, co do umiejętności dzieci zapraszamy na indywidualne lekcje przed feriami.
Grupa początkująca zaczyna od podstaw przygodę z narciarstwem.

Opłata za turnus 5 dniowy wynosi 350 złotych.Oferujemy pakiet turnus + komplet sprzętu narciarskiego w cenie 500 złotych. Zgłoszenia przyjmujemy za pośrednictwem poczty elektronicznej danielpuchalski12@wp.pl oraz pod numerem telefonicznym szkoły 508 045 666.

Opłaty prosimy wpłacać bezpośrednio w siedzibie szkoły narciarskiej lub na konto Multibank nr 44 1140 2017 0000 4602 0678 1126 - proszę podać imię i nazwisko dziecka, turnus oraz grupę- początkującą lub doskonalącą, zapraszamy!

Inne:

Ferie 2015 w Pracowni Ceramiki Artystycznej Zapiecek. Informacje pod numerem telefonu 500 87 25 77.

Ferie z Bałwankiem Olafem w Przemyskiej Bibliotece Publicznej. 3-4 lutego 2015 r. Zapisy pod numerem telefonu: 16 678 39 60

 

Poza tym:

POSiR –  halowe turnieje w piłkę nożną , m.in. Stowarzyszenie „Czuwaj Wiaro!
- obóz sportowy UKS „15” siatkówka dziewcząt
- zajęcia na krytej pływalni
Biały ORLIK przy ul. A. Dworskiego – bezpłatne korzystanie z lodowiska.
Mobilna Akademia Ruchu – zajęcia na hali w SP Nr 14

Opublikował:  | Data publikacji: 27-01-2015 15:17
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 28-01-2015 12:50