6 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Otwarcie wystawy Julii Olech-Nowak, w ramach projektu "ARTYŚCI Z NASZEGO PODWÓRKA... 14"

W piątek 16 stycznia br. w Galeria Sztuki Współczesnej w Przemyślu odbyło się otwarcie wystawy  Julii Olech-Nowak, w ramach projektu "ARTYŚCI Z NASZEGO PODWÓRKA... 14". Projekt zakłada cykliczną promocję twórczości artystów Przemyśla w formie organizowanych sukcesywnie wystaw indywidualnych w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Przemyślu. Przemyscy plastycy i fotograficy stanowią najliczniejsze środowisko artystyczne miasta. Mieszka tutaj i pracuje wielu znakomitych artystów. 

Projekt nawiązuje do cyklu artykułów pod tym samym tytułem, których edycję rozpoczął w roku 2005 miesięcznik „Nasz Przemyśl". W czternastej wystawie prezentujemy twórczość Julii Olech Nowak, artystki wielu talentów, związanej z Przemyślem od najmłodszych lat.

JULIA OLECH NOWAK urodzona w Kielcach, od najmłodszych lat mieszka w Przemyślu. W latach 1984-1989 odbyła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na wydziale Architektury Wnętrz. Twórczość w zakresie: malarstwa, rysunku oraz próby w zakresie grafiki warsztatowej dają jej poczucie wolności. Stara się nie ulegać modom i trendom przejawiającym się w aktualnych tendencjach w sztuce.

W dziedzinie designu projektuje wnętrza użyteczności publicznej, między innymi sal edukacyjnych i konferencyjnych w Ośrodku Edukacyjnym Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej, przestrzeni ekspozycyjnych w Muzeum Fajek i Dzwonów w tzw. Wieży Zegarowej w Przemyślu, elementów wystawienniczych w Muzeum Histoirii Miasta Przemyśla. Jest współautorem adaptacji wnętrz Pałacu Lubomirskich w Przemyślu dla potrzeb uczelni wyższej oraz adaptacji dawnego budynku Domu Robotniczego w Przemyślu tzw. Bałtyku dla potrzeb WSPiA. Tworzy wnętrza dla potrzeb indywidualnych odbiorców.

Wystawa czynna będzie do 3 lutego, serdecznie zapraszamy.

JPGOtwarcie wystawy Julii Olech-Nowak, w ramach projektu "ARTYŚCI Z NASZEGO PODWÓRKA... 14" (fot.J. Barański)

JPGOtwarcie wystawy Julii Olech-Nowak, w ramach projektu "ARTYŚCI Z NASZEGO PODWÓRKA... 14" (fot.J. Barański)

JPGOtwarcie wystawy Julii Olech-Nowak, w ramach projektu "ARTYŚCI Z NASZEGO PODWÓRKA... 14" (fot.J. Barański)

Opublikował:  | Data publikacji: 17-01-2015 14:42
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 17-01-2015 14:44