8 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Światowy projekt UNICEF - Wszystkie kolory świata w Szkole Podstawowej nr 5 w Przemyślu

Szkoła Podstawowa nr 5, jako jedyna placówka w Przemyślu, bierze udział w światowym projekcie UNICEF "Wszystkie kolory świata". W Polsce kampanię wpiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska.

 

Projekt ma na celu kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury, pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne.

 

W ramach kampanii uczniowie poznali kulturę, położenie i  zwyczaje wybranego kraju na świecie Następnie wykonali szmaciane laleczki, przedstawiające postacie różnych narodowości, według szablonu przesłanego przez UNICEF. Laleczka ta nie jest zwykłą szmacianą lalką – jest symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów. Każda laleczka ma swoje imię, kraj, z którego pochodzi, jakieś hobby.

 

Do akcji przyłączyły się rodziny uczniów. Mamy, babcie, ciocie wspierały pracę dzieci i pomagały w szyciu. Dzięki kampanii wszyscy spędzili wspólny czas miło i efektywnie.

 

Laleczki zostały sprzedane podczas Wielkiego Pikniku Mikołajkowego w SP 5, a pozyskane pieniądze przekazano na konto UNICEF. Każde 10 zł ze pozwoli na zakup szczepionek dla jednego dziecka z Sudanu.

 

Wybrana lalka weźmie udział w ogólnopolskim konkursie UNICEF na najbardziej oryginalną laleczkę.

 

Koordynatorem projektu w szkole jest pani Agnieszka Olchowy.

JPGNULL (585,24KB)

JPGNULL (678,51KB)

JPGNULL (578,86KB)

JPGNULL (517,76KB)

JPGNULL (623,92KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 16-12-2014 13:54
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 16-12-2014 14:01