9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Między Chanuką, Pasterką a Jordanem Święta na Kresach

Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej i Stowarzyszenie Pamięci Polskich Termopil i Kresów w Przemyślu zapraszają  na prezentację Tomasza Kuby Kozłowskiego z Domu Spotkań z Historią w Warszawie

Między Chanuką, Pasterką a Jordanem Święta na Kresach

6 grudnia 2014, sobota, godz. 16.00, Przemyśl, Pl. Berka Joselewicza 1

Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej zaprasza na multimedialną prezentację poświęconą wieloreligijnej i wielokulturowej tradycji świąt na Kresach. Mówić o niej będzie Tomasz Kuba Kozłowski z Domu Spotkań z Historią w Warszawie, popularyzator dziedzictwa historycznego i kulturowego dawnych Ziem Wschodnich Rzeczypospolitej, autor wystawy i albumu "Świat Kresów". W programie spotkania obrzędy i tradycje związane z żydowskim świętem Chanuki, katolickimi i zazwyczaj polskimi świętami Bożego Narodzenia oraz obchodzonym uroczyście przez wyznawców wyznania greckokatolickiego i prawosławnego świętem Jordanu. Multimedialną prezentację ilustrowaną oryginalną ikonografią z epoki uzupełnią relacje znanych postaci oraz mieszkańców miasteczek i wsi wspominających święta na Kresach w końcu XIX i na początku XX wieku. Zapraszamy!
Uwaga: Podczas spotkania można będzie nabyć liczący 260 stron album "ŚWIAT KRESÓW" Tomasza Kuby Kozłowskiego i Danuty Błahut-Biegańskiej. Wydany przez DSH album zawiera reprodukcje blisko 800 oryginalnych obiektów z Kresów ze zbiorów autora. Cena 80 zł. Polecamy na prezenty pod choinkę! 

JPGNULL

JPGNULL

Opublikował:  | Data publikacji: 04-12-2014 08:20
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 19-01-2015 10:27