Informacja nt. konkursu na materiał prasowy - Młodzież o członkostwie Polski w Unii Europejskiej

Od maja do września br. trwał konkurs na materiał prasowy „Młodzież o członkostwie Polski w Unii Europejskiej”. Jego organizatorami byli Związek Miast Polskich, we współpracy z Gazetą Samorządu i Administracji, Polską Agencją Prasową S.A., wydawcą Serwisu Samorządowego PAP, Polsko-Niemiecką Współpraca Młodzieży, Związkiem Powiatów Polskich i Związkiem Gmin Wiejskich RP. Konkurs odbywał się w ramach projektu „Dekada członkostwa Polski w UE – jacy byliśmy, kim jesteśmy, dokąd zmierzamy?”, realizowanego ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP, w ramach Wsparcia samorządowego i obywatelskiego wymiaru polskiej polityki zagranicznej 2014r.

Honorowy patronat nad konkursem objęła Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.

W konkursie wzięli udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, z terenu całej Polski. W odpowiedzi na ogłoszenie nadesłano 35 prac.

W gronie laureatów znalazł się mieszkaniec miasta Przemyśla Miłosz Wilgucki, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu. Przygotował on pracę pt. „Bądź wierny idź. (Jak żyło się w Polsce przed wejściem do Unii Europejskiej).”  Opiekę nad projektem sprawowała pani dr Małgorzata Wilgucka, nauczycielka języka polskiego w II LO.

Prace zostaną opublikowane w Samorządzie Miejskim, dodatku do Gazety Samorządu i Administracji.

Opublikował(a):  Data publikacji: 02-12-2014 08:52 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 02-12-2014 08:52

Na skróty