21 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Dzień Otwarty Notariatu

Przemyśl jest jednym z miast, w którym samorząd notarialny organizuje społeczną akcję edukacyjną pod nazwą Dzień Otwarty Notariatu. W tym roku akcja odbywa się pod hasłem: "Porozmawiaj z notariuszem o bezpiecznej jesieni życia. Majątek a prawo." 29 listopada (sobota) w 19 miastach w całej Polsce notariusze będą dyżurować w godzinach 10-16. W Przemyślu miejscem spotkania z notariuszem jest Hotel Accademia, przy Wybrzeżu Marszałka Józefa Piłsudskiego 4. Na miejscu akcji dostępne będą broszury tematyczne dotyczące m.in. umowy o dożywocie, renty, przewłaszczenie na zabezpieczenie czy pełnomocnictw.

Dzień Otwarty Notariatu, organizowany od 2010 roku zawsze w ostatnią sobotę listopada, jest jedną z ważniejszych inicjatyw samorządu notarialnego. Coroczna społeczna akcja edukacyjna pozwala uzyskać poradę i praktyczne informacje w ważnych dla każdego obszarach prawa. Każda edycja ma swój temat przewodni; w 2010 r. były to spadki i dziedziczenie, w 2011 r. – bezpieczeństwo majątku rodziny, w 2012 r. – nieruchomości i księgi wieczyste. W roku 2013 rozmawiano "o przekazaniu majątku w rodzinie". Tematy te nie ograniczają jednak listy zagadnień. Otwarta formuła Dnia Otwartego pozwala dowiedzieć się wszystkiego na temat spraw, które można załatwić w kancelarii notarialnej.
Dzięki współpracy z Polskim Związkiem Głuchych co roku w miejscach udzielania porad obecni są również tłumacze języka migowego.

Patronat honorowy nad tegoroczną edycją objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Opublikował:  | Data publikacji: 27-11-2014 15:18
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 19-01-2015 10:27