8.4 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wiedeński koncert Przemyskiej Orkiestry kameralnej

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 8 listopada 2014 r. w wiedeńskiej Sali koncertowej „Music und Theater” z programem pod tytułem „Polska pozdrawia Europę” wystąpiła Przemyska Orkiestra Kameralna. Koncert był jednym z etapów unijnego projektu „Migracje. Integracja. Tożsamość.Europejska Kultura” realizowanego przez Towarzystwo Muzyczne wspólnie z partnerami z kilku krajów europejskich, m.in. Austrii, Belgii i Szwecji.

Wiedeńskie spotkanie było dedykowane czterem jubileuszom: 120-leciu Związku Polaków w Austrii „Strzecha”, 25-leciu wolnej Polski, 10-leciu obecności Polski w Unii Europejskiej i 5 rocznicy powstania Stowarzyszenia Kulturalnego Passion Artists z Wiednia. Widzowie w wypełnionej po brzegi sali wysłuchali kompozycji Chopina, Wieniawskiego, Kilara, Warlocka, Moniuszki i Kálmána. Orkiestrze towarzyszyli soliści ze Stowarzyszenia Passion Artists, którzy rok wcześniej śpiewali w Przemyślu podczas XXX Przemyskiej Jesieni Muzycznej. Gościem koncertu był Ambasador Polski w Austrii pan Artur Lorkowski.

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl