2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Drużyna Przemyśl Bears poznała swoich rywali w nowym sezonie

Drużyna futbolu amerykańskiego Przemyśl Bears poznała rywali w nadchodzącym, trzecim sezonie Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego w wersji ośmioosobowej. W rundzie zasadniczej Niedźwiedzie zmierzą się z Aviators Mielec oraz Rzeszów Rockets.

W swoim pierwszym sezonie Bears sięgnęli po wicemistrzostwo przegrywając w wielkim finale w Przemyślu z Zagłębiem Steelers. Tegoroczne rozgrywki zakończyły się zdobyciem brązowych medali. Jak zapowiadają zawodnicy, w myśl hasła do trzech razy sztuka, w 2015 roku postarają się o medale z najcenniejszego kruszcu.

W pierwszej fazie rozgrywek zmierzymy się z dobrze nam znanymi Aviators oraz z zawodnikami Rockets Rzeszów. Rakiety to w większości weterani pierwszej drużyny na Podkarpaciu- Ravens. Kibice obu ekip długo czekali na to starcie, a my postaramy się stanąć na wysokości zadania - zapowiada Bartosz Wardęga, prezes Bears.

W rundzie zasadniczej drużyny rozegrają dwa turnieje. Pierwszym gospodarzem będą Niedźwiedzie, drugi odbędzie się w Rzeszowie. Każda drużyna rozegra cztery spotkania. Do ćwierćfinałów dostanie się najlepszy zespół z grupy.

W sezonie 2015 w szranki stanie 20 zespołów, w tym po raz pierwszy w historii obcokrajowcy - Kaliningrad Amber Hawks. Wielki finał odbędzie się w październiku w Poznaniu.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl