1.5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Podsumowanie kwesty na rzecz ratowania polskiego Cmentarza w Mościskach

W dniach 1-2 listopada 2014 r. członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Mościsk i Kresów Wschodnich w Przemyślu oraz sympatycy Stowarzyszenia kwestowali na Cmentarzu Głównym i Zasańskim na rzecz ratowania polskiego Starego Cmentarza w Mościskach na Ukrainie. Zebrano kwotę 7 170 zł, która zostanie przeznaczona na kontynuowanie prac remontowych i konserwatorskich zabytkowych nagrobków na tym cmentarzu.
Od wielu lat członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Mościsk i Kresów Wschodnich w Przemyślu, wspólnie z Towarzystwem Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej Oddział w Mościskach czynią starania o uratowanie każdego nagrobka, mogiły, krzyża. Wszyscy musimy zachować pamięć o pochowanych tu żołnierzach z 1939 r. polskich obrońcach z 1918 r. oraz innych pochowanych Polakach, mieszkańcach Mościsk i okolic.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy udzielili nam wsparcia finansowego oraz tym, dla których temat Kresów ma wymiar szczególnie osobisty.

Z poważaniem  Tadeusz Król - Prezes Stowarzyszenia.

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl