8.4 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

ODPAMIĘTANI w Multimedialnym Komiksie Interaktywnym

 

Zapraszamy do zapoznania się z Multimedialnym Komiksem Interaktywnym ODPAMIĘTANI. Komiks opowiada historię młodego chłopaka, który pewnego dnia 2014 r. budzi się jako porucznik Leonard Lepszy, uczestnik walk o wyzwolenie Przemyśla w 1918 r., trafia do szpitala psychiatrycznego, a dla lekarzy jest zagadką, że nie rozpoznaje rzeczywistości współczesnej, natomiast doskonale orientuje się w wydarzeniach I wojny światowej.

Projekt ODPAMIĘTANI zrealizowany przez Fundację „Gdzie”, powstał pod mecenatem Muzeum Historii Polski z okazji 100 rocznicy I Wojny światowej w ramach programu Patriotyzm Jutra. Jest z założenia jest przedsięwzięciem o charakterze edukacyjnym i wychowawczym. Oprócz samej historii komiksowej zawiera wiele odniesień do faktów historycznych powiązanych z opowiadaną historią.

Fabuła komiksu w dużej mierze ma miejsce w Przemyślu,  tym bardziej zachęcamy, zwłaszcza młodego odbiorcę do odwiedzenia strony www.odpamietani.pl.

 

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl