15.2 °C
×

VII Zawody Pływackie z Okazji Święta Niepodległości

We wtorek 11 listopada br. na krytej pływalni „Wodny Świat” w Horyńcu-Zdroju odbyły się VII Zawody Pływackie z Okazji Święta Niepodległości. Gospodarze gościli Kluby Pływackie: „Sokół” Rzeszów, „Olimp” Leżajsk oraz „Orka” Przemyśl. Miasto Przemyśl reprezentowało pięćdziesięciu trzech zawodników, pływacy walczyli we wszystkich kategoriach wiekowych.
Rocznik 2006 i młodsi
W pierwszej kategorii wiekowej trzy medale wywalczyła Garbowska Kornelia. Najlepsza była w konkurencji 25 metrów stylem dowolnym, druga w stylu grzbietowym. Reprezentowała Klub Pływacki „Orka” Przemyśl w sztafecie 4x50 metrów stylem dowolnym rocznik 2005 i młodsi zdobywając kolejny medal, tym razem brązowy. W tej samej kategorii wiekowej Procyk Anna zdobyła srebrny medal w konkurencji stylem grzbietowym, Świdrak Adrianna również srebro w konkurencji stylem dowolnym. Bardzo dobrze zaprezentowali się również chłopcy. Niedźwiedź Bartosz dwukrotnie stanął na podium zajmując trzecie miejsce w wyścigu stylem grzbietowym oraz drugie w konkurencji stylem dowolnym na dystansie 25 metrów. Dwa brązowe medale wywalczył Babiak Paweł w wyścigu stylem dowolnym na dystansie 25 metrów oraz w sztafecie.
Rocznik 2005
Na indywidualne wyróżnienie zasługuje Grześkiewicz Michał, który po zaciętej walce zdobył brązowy medal w konkurencji 50 metrów stylem klasycznym. Karczmarz Patrycja to czwarta reprezentantka Klubu w sztafecie 4x50 metrów stylem dowolnym rocznik 2005 i młodsi, która została sklasyfikowana na trzecim miejscu.
Rocznik 2004-2003
Pływacy startowali w trzech konkurencjach pływackich (dowolny 50 metrów, klasyczny 50 metrów oraz zmienny 100 metrów). Tutaj o medale było niezmiernie ciężko, zawodnicy z Przemyśla kończyli swoje konkurencje tuż za podium. Sztafeta rocznik 2002-2004, która walczyła na dystansie 200 metrów stylem zmiennym również ukończyła wyścig na czwartym miejscu.
Rocznik 2002
Z bardzo dobrej strony pokazał się Gaweł Marcel, który w konkurencji 50 metrów stylem dowolnym został sklasyfikowany na drugim miejscu.
Rocznik 2000-2001
Prawdziwy charakter sportowca pokazała Kłymińska Wiktoria, która po starcie w swojej konkurencji 100 metrów stylem klasycznym pechowo zgubiła okularki (taka rzecz zdarza się nawet najlepszym). Trzymając je w ręku nie poddawała się do samego końca i finiszowała na trzecim miejscu! W stylu motylkowym na dystansie 50 metrów również na trzecim stopniu stanął Brzezicki Bartosz.
Rocznik 1999-1998
Wręczając kolejne złote medale Pacławskiej Weronice organizatorzy wspominali, ile to już złotych medali z Horyńca wywiozła Weronika. Było ich na pewno kilkanaście, na tych ostatnich dwa złote medale i jeden brązowy. Dwa złote medale Weronika wywalczyła w wyścigu stylem dowolnym i w jej koronnej konkurencji, jaką jest styl klasyczny. Pierwszy wyścig był rozegrany na dystansie 100 metrów, ten drugi na dystansie 50. Brązowy medal to jej zasługa oraz całej drużyny, która w sztafecie rocznik 2001-1998 stylem zmiennym na dystansie 200 metrów wywalczyła trzecie miejsce. Sieńko Wiktoria ukończyła wyścig stylem klasycznym na dystansie 50 metrów na trzecim miejscu, Mazur Justyna otrzymała medal brązowy za zdobycie trzeciego miejsca w konkurencji stylem dowolnym na dystansie 100 metrów. Pyrcz Mikołaj, Latusek Konrad oraz Dudziak Damian w konkurencjach indywidualnych medali nie zdobywali, ale w sztafecie rocznik 2001-1998 stylem zmiennym na dystansie 200 metrów zajęli trzecie miejsce.
Na słowa uznania zasługują wszyscy zawodnicy, którzy uczcili 11-go listopada walką i z dumą reprezentowali miasto Przemyśl w zawodach pływackich. Medale nie są najważniejsze. Wszyscy oni z rąk Prezesa Klubu Pływackiego „Orka” Przemyśl Bartłomieja Wołoszyna otrzymali dyplomy uznania za udział w zawodach. Sam udział w tej imprezie jest rzeczą zasługującą na wyrazy uznania. Większość młodych ludzi w tym wieku nie potrafi pływać. Dzięki zajęciom nauki i doskonalenia pływania w Klubie Pływackim „Orka” Przemyśl zawodnicy mogą pracować nad swoimi umiejętnościami pływackimi. Trenerzy dziękują rodzicom za pomoc w opiece nad dziećmi podczas zawodów oraz za wkład i pomoc w organizacji zajęć. Dzięki takim ludziom, mimo trudnych warunków panujących na przemyskiej pływalni możemy trenować i spełniać marzenia.