-11.4 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Fotorelacja z obchodów Święta Niepodległości w Przemyślu

Przy pięknej, słonecznej pogodzie Przemyślanie bardzo licznie zgromadzili się przy pomniku Orląt Przemyskich, gdzie jak co roku odbywają się uroczystości Święta Niepodległości Polski. Obchody rozpoczęła Msza Święta w Bazylice Archikatedralnej w intencji Ojczyzny z udziałem, pocztów sztandarowych, kompanii honorowej Wojska Polskiego, orkiestry i chóru „Magnificat”. W trakcie przemarszu przez przez miasto, delegacje złożyły kwiaty przy popiersiu i tablicy poświęconych Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu.

W trakcie uroczystości przed pomnikiem Orląt Przemyskich w tym roku okolicznościowe wystąpienia zastąpił wykład historyczny, a po apelu pamięci, salwie honorowej i złożeniu kwiatów przez delegacje, organizatorzy zaprosili wszystkich mieszkańców do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.

Organizatorami uroczystości byli: Prezydent Miasta Przemyśla, Rada Miejska w Przemyślu oraz Dowództwo Garnizonu Przemyśl.

 

zdjęcia: Witold Wołczyk i Piotr Michalski

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl