20 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przemyskie szkoły wśród liderów sportu szkolnego

24 października br. w Domu Kultury w Rzeszowie odbyło się Wojewódzkie Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół, Gmin, Powiatów i Klubów za rok szkolny 2013/2014. Najlepsi odebrali gratulacje i nagrody z rąk Podkarpackiego Kuratora Oświaty p. Jacka Wojtasa. Wśród nagrodzonych na czołowych miejscach znaleźli się przedstawiciele przemyskich placówek oświatowych.

Jako pierwsi nagrody odebrali laureaci konkursów: „Sport w wyobraźni ucznia” i „Sport w fotografii”, organizowanych na wzór olimpijskich konkursów sztuki. Wśród laureatów tego pierwszego znalazła się uczennica Gimnazjum Nr 8 SOSW w Przemyślu - Krystyna Kurowska. Następne wręczono trofea za osiągnięcia sportowe. W rywalizacji prowadzonej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, w której uczestniczyło 700 szkół podstawowych, na III miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa Nr 14 im. Zjednoczonej Europy w Przemyślu. W Gimnazjadzie, gdzie w całorocznych zmaganiach brało udział 462 gimnazja, przemyskie Gimnazjum Nr 5 im. Św. Jana Kantego uplasowało się na IV miejscu. Jednak największy sukces osiągnęli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego, którzy zajęli pierwsze miejsce w wojewódzkiej klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych. Należy odnotować, że w minionych pięciu latach jest to czwarte zwycięstwo przemyskiego „Słowaka” w wojewódzkiej Licealiadzie.

Podczas uroczystej gali sportowej Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Rzeszowie ogłosił także klasyfikację najlepszych klubów, w której II miejsce przypadło Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu Tempo-5 w Przemyślu. Wyróżniono także nauczycieli i działaczy sportowych. Honorowy medal „Za zasługi w sporcie szkolnym” otrzymał, między innymi, p. Tomasz Michalski - nauczyciel wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej Nr 14 w Przemyślu.

Sukcesy odnoszone od wielu lat w zakresie sportu szkolnego wskazują na właściwie zorganizowane szkolenia dzieci i młodzieży w przemyskich szkołach oraz znaczące miejsce wychowania fizycznego w procesie wychowawczym. Dzięki codziennej, wytężonej pracy ambitnych i utalentowanych uczniów–sportowców, zaangażowaniu nauczycieli wychowania fizycznego, a także atmosferze sprzyjającej osiąganiu wysokich wyników edukacyjnych i sportowych, tworzonej przez dyrekcje powyżej wymienionych szkół, Przemyśl jest wiodącym ośrodkiem sportu szkolnego na Podkarpaciu. Na osiągnięcie tej wysokiej pozycji ma duży wpływ konkretne wsparcie organizacyjne i finansowe udzielane szkołom przez władze lokalne na czele z Prezydentem Miasta p. Robertem Chomą. Powstające w mieście nowe obiekty dla potrzeb kultury fizycznej oraz systematyczna poprawa szkolnej bazy sportowej stwarza coraz to nowe i lepsze warunki do uprawiania sportu i dbania o tężyznę fizyczną młodego pokolenia.

Opis do zdjęcia wykonanego przez J. Jabłońskiego;
Delegacje SP14, Gim 5 i ILO na wspólnym zdjęciu z Podkarpackim Kuratorem Oświaty.

 

JPGDelegacje SP14, Gim 5 i ILO na wspólnym zdjęciu z Podkarpackim Kuratorem Oświaty.

JPGDelegacje SP14, Gim 5 i ILO na wspólnym zdjęciu z Podkarpackim Kuratorem Oświaty.

Opublikował:  | Data publikacji: 31-10-2014 13:21
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 19-01-2015 10:24