9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Młodzież z Tyrolu, Tyrolu Południowego oraz Trentino z wizytą w Przemyślu i na fortach Twierdzy Przemyśl

W dniu 19 października. gościła w Przemyślu 400 osobowa grupa młodzieży  oraz 100 osobowa. grupa dorosłych (nauczycieli, historyków oraz innych zainteresowanych) z austriackiego regionu Tyrolu, Tyrolu Południowego oraz włoskiego Trentino. Celem przyjazdu do Przemyśla było uczczenie pamięci poległych podczas I wojny światowej z okazji 100 rocznicy wybuchu I wojny. Projekt, opracowany i przygotowany przez EVTZ Europaregion Tirol-Südtirol-Trentino zakładał organizację 6 – dniowej podróży od 16.10. do 21.10.2014 r. specjalnym pociągiem „Gedenkzug Erster Weltkrieg Galizien” przez tereny dawnej Galicji do Krakowa i Przemyśla, w celu upamiętnienia miejsc walk z okresu I wojny światowej, znajdujących się na trasie pociągu. Podróż przebiegała od Trientu, Bolzano, Brixen, Innsbrucka, Kufstein do Krakowa
i Przemyśla.
Z Krakowa uczestnicy podróży przyjechali do Przemyśla autokarami.  Młodzież na przemyskim Rynku powitał Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma, który życzył wszystkim udanego pobytu w Przemyślu. Grupie zostały również wręczone przewodniki po mieście. Podczas pobytu oprócz miasta grupa zwiedziła forty: Salis Soglio w Siedliskach oraz Fort Werner w Żurawicy. Na zakończenie pobytu na Cmentarzu Strzelców Kajzerskich w Brylińcach odbyła się uroczystość upamiętniająca, podczas której uczestnicy oddali hołd poległym, złożyli kwiaty i zapalili znicze. Po zakończonej uroczystości grupa wróciła do Krakowa.

JPGMłodzież z Tyrolu, Tyrolu Południowego oraz Trentino z wizytą w Przemyślu i na fortach Twierdzy Przemyśl (fot. R. Porada) (561,89KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 20-10-2014 15:36
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 25-11-2014 12:54