8 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

UCZENNICA II LO Z PRZEMYŚLA NA GALI FINAŁOWEJ KONKURSU „ZŁO DOBREM ZWYCIĘŻAJ”. KSIĄDZ JERZY POPIEŁUSZKO – SŁUGA PRAWDY I WOLNOŚCI W WARSZAWIE

Galą finałową 19.10. br. w Warszawie zakończył się Ogólnopolski Konkurs poświęcony błogosławionemu księdzu Jerzemu Popiełuszce, w rocznicę Jego męczeńskiej śmierci. Inspiracją do przeprowadzenia konkursu była trzydziesta rocznica śmierci i ogłoszenie przez Sekcję Krajową Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” roku 2014 Rokiem Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Współorganizatorem konkursu zostało Narodowe Centrum Kultury, a honorowymi patronami: Przewodniczący KK NSZZ „Solidarność” Piotr Duda oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Uczennica klasy II c II Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu, Sara Karpińska, została laureatką tego konkursu na szczeblu wojewódzkim, a następnie także na szczeblu krajowym. Opiekunem uczennicy była pani Małgorzata Wilgucka.

Uroczystości rozpoczęły się przy kościele św. Stanisława Kostki w Warszawie od zwiedzania, działającego już 10 lat, muzeum księdza Jerzego. Następnie goście, uczniowie i nauczyciele złożyli kwiaty na grobie Błogosławionego. Gala finałowa miała miejsce w siedzibie Caritas Polska, gdzie uczestnicy mieli okazję wysłuchać nagrodzonych prac literackich, obejrzeć wyróżnione filmy i wystawę prac plastycznych laureatów.
 

JPGNULL

JPGNULL

Opublikował:  | Data publikacji: 20-10-2014 15:26
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 02-12-2014 08:27