2.5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Rozpoczęto akcję odstraszania dzików

W związku z zagrożeniem, jakie w wielu miejscach stanowią żerujące dziki, Prezydent zdecydował o podjęciu działań zabezpieczających. W dniu 13 października br. rozsiano substancję odstraszającą zwierzęta leśne – „Culex ANTYDZIK”. Preparat ma formę granulatu o intensywnym zapachu. Jest całkowicie bezpieczny dla środowiska i zwierząt domowych. Działaniami objęte zostały tereny: Cmentarza Głównego, teren boiska na Kopcu Tatarskim, Park Miejski ( wokół placów zabaw) przystanek końcowy MZK na Zielonce.

Ponadto zakupiono "zanęte" w postaci kukurydzy i przekazano do dyspozycji myśliwych, którzy od listopada br. rozpoczynają polowania zbiorowe. Podjęte działania mają na celu redukcje populacji dzików.

Opracowanie: Dawid Geleta
Wydział Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl