10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Prezydent Przemyśla wyróżniony tytułem „Lider Sportowej Polski 2014”, Miasto Przemyśl po raz kolejny wśród najlepszych „Sportowych Gmin”

Wyróżnienie „Lider Sportowej Polski” przyznawane jest przez Klub Sportowa Polska w ramach Programu „Sportowa Polska”. Tytuł „Lider Sportowej Polski” otrzymują prezydenci miast, burmistrzowie i wójtowie, którzy konsekwentnie angażują się w budowę Sportowej Polski, uzyskując wielokrotnie tytuł „Sportowa Gmina”. Celem przyznawania tytułu „Lider Sportowej Polski” jest propagowanie na forum ogólnopolskim włodarzy, którzy aktywnie budują sportowe oblicze swoich miast i gmin.

To szczególne wyróżnienie za inwestycje w rozwój nowoczesnej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, działania na rzecz upowszechniania sportu dzieci i młodzieży, wspieranie lokalnych inicjatyw sportowych oraz osobiste zaangażowanie.

Robert Choma został wyróżniony Tytułem „Lider Sportowej Polski 2014”  za szczególne zaangażowanie w rozwój infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, wspieranie lokalnych inicjatyw sportowych oraz upowszechnianie sportu wśród dzieci, młodzieży i społeczności lokalnej.

To nie jedyna dobra wiadomość bo Miasto Przemyśl po raz kolejny zostało nagrodzone tytułem "Sportowa Gmina 2014"Wyróżnienie „Sportowa Gmina” przyznawane jest samorządom, które umiejętnie łączą budowę nowoczesnych obiektów sportowych z programem rozwoju sportu i rekreacji w regionie, które nie poprzestają na budowie niezbędnych obiektów, ale starają się zapewnić swoim mieszkańcom jak najszerszą ofertę sportowo-rekreacyjną.

Organizują imprezy nie tylko o charakterze lokalnym, lecz także powiatowym, regionalnym, czy ogólnopolskim, a tym samym stają się centrum sportowo-rekreacyjnym w regionie. Co ważne, wśród laureatów Wyróżnienia znajdują się zarówno duże aglomeracje miejskie z imponującą bazą sportową, jak i mniejsze miasta i gminy, małe gminy wiejskie, które na skalę swoich możliwości i potrzeb realizują program rozwoju infrastruktury sportowej połączony z promocją sportu i rekreacji.

AMBASADORZY SPORTOWEJ POLSKI:
- Aries Power Equipment Sp. z o.o., Paweł Porucznik, Dyrektor Generalny
- Berndorf Baderbau Sp. z o.o., Marek Wrzal, Prezes Zarządu
- Menerga Polska Sp. z o.o., dr inż. Andrzej Kolaszewski, Prezes Zarządu
- Międzynarodowe Targi Poznańskie Sp. z o.o., dr Andrzej Byrt, Prezes Zarządu wyróżnienie odbierze Mateusz Szymczak
- Novol Sp. z o.o., Piotr Olewiński, Prezes Zarządu
- Pesmenpol Sp. z o.o., inż. Edwar Niepsuj, Właściciel
- Pol-Glass Sp. J. K. Górnicki, A. Bomba, Krzysztof Górnicki, Właściciel
- Sopro Polska Sp. z o.o., Aleksander Barszcz, Dyrektor Zarządzający
- Builder, Beata Żuraw-Zdziebłowska, Dyrektor Wydawnictwa PWB Media

PARTNERZY SPORTOWEJ POLSKI:
- Bodys Sp. z o.o., Anna Polaniecka, Prezes Zarządu
- „Elplast +” Sp. z o.o., Anna Pawelak, Właściciel
- n-ICE Group Sp. z o.o., Zbigniew Danielczyk, Prezes Zarządu
- TTS Consulting Pierzyński & Partners Sp. J., Rafał Pierzyński, Partner Zarządzający

Wyróżnienia w czwartek 9 października br. w imieniu Prezydenta Miasta odebrał Zbigniew Rużycki Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu.
 

JPGNULL (385,73KB)

JPGNULL (1,10MB)

JPGNULL (8,38MB)

Opublikował:  | Data publikacji: 13-10-2014 08:03
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 25-11-2014 12:54