-2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przemyscy uczniowie SP nr 5 laureatami ogólnopolskiego konkursu literacko – plastycznego „Wypisz, wymaluj Super Kota”

Polska Izba Mleka wraz z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka zainicjowały program „Mam kota na punkcie mleka”. Celem akcji była m.in. edukacja i poinformowanie grup docelowych (dzieci i młodzieży oraz matek, rodziców i nauczycieli) o właściwościach odżywczych mleka i produktów mleczarskich (jogurty, sery i mleko), zwiększenie wiedzy na temat racjonalnego odżywiania się oraz utrwalenie pozytywnego wizerunku mleka i produktów mleczarskich.

Do udziału w projekcie zaproszono ponad 2300 szkół podstawowych i gimnazjów, zaangażowano ekspertów, nauczycieli, rodziców i opiekunów. Przewidziano szereg akcji, aktywności i wydarzeń. Wszystko po to, aby w prosty i zabawny sposób przekazać wiedzę, która zakrzewi w młodych ludziach nawyk picia mleka i spożywania produktów mlecznych.

Program finansowany był z trzech źródeł: Komisji Europejskiej, budżetu krajowego oraz Funduszu Promocji Mleka.

Efektem konkursu literacko – plastycznego  „Wypisz, wymaluj Super Kota”, zorganizowanego w ramach programu „Mam kota na punkcie mleka” była książka, pt. „Opowieści pełne mleka, czyli przygody Kota Mleczysława”. W niniejszej publikacji zaprezentowano czterdzieści prac najwyżej ocenionych przez jurorskie grono.  Wśród laureatów konkursu, których prace zostały zamieszczone w powyższej książce, znaleźli się uczniowie z Przemyśla - Zosia Kojder i Michał Bobko ( klasa VIa) ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Bohaterów Września w Przemyślu. Zosia napisała opowiadanie, pt. „Karolina i Kot Mleczysław”, a Michał wiersz, pt. „Mleczne życie Kota Mleczysława i Kiciulinki Mlekolubnej”. Opiekunem uczniów jest nauczycielka języka polskiego – pani Agata Kuźmiek.

Zwycięskie teksty literackie, jak i prace plastyczne laureatów dostępne są pod adresem http://www.mamkotanapunkciemleka.pl/ksiazka/#/10/

JPGNULL (169,02KB)

JPGNULL (131,09KB)

JPGNULL (158,75KB)

JPGNULL (149,13KB)

JPGNULL (158,18KB)

JPGNULL (176,69KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 02-10-2014 09:26
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 02-10-2014 09:26