10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Jubileusz 20-lecia Towarzystwa Przyjaciół Paderborn-Przemyśl

W dniach od 27 do 28 września 2014  w Paderborn – naszym niemieckim mieście partnerskim odbywały się uroczystości jubileuszowe z okazji 20 –lecia istnienia niemieckiego Towarzystwa Przyjaciół Paderborn/Przemyśl. Była to okazja do podsumowania dotychczasowej działalności Towarzystwa i wspólnego spotkania się członków obydwu towarzystw przyjaźni z Paderborn i Przemyśla. Głównymi organizatorami uroczystości byli: Karl-Ernst Neumann - Prezes oraz członkowie Towarzystwa, którzy  udostępnili swoje domy jak miejsce zakwaterowania  dla członków Przemyskiego Towarzystwa Przyjaciół Paderborn oraz przygotowali program pobytu w Paderborn.

W niedzielę – 28.09.14 w Ratuszu w Paderborn, odbyły się oficjalne uroczystości, w których wziął udział Prezydent Miasta Przemyśla – R. Choma, Konsul Generalny RP w Kolonii – pan J. Sobczak oraz poseł do Parlamentu Europejskiego – E. Brok, który niegdyś poparł starania Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w uzyskaniu dofinansowania w Funduszu ISPA na rozbudowę i modernizację oczyszczalni ścieków w Przemyślu.

Podczas wspólnego spotkania wszyscy podkreślali wagę i znaczenie dobrych stosunków polsko-niemieckich dla rozwoju obecnej i przyszłej Europy. W trakcie uroczystości Prezydent Miasta Przemyśla – p. R. Choma spotkał się z trzema  burmistrzami  Paderborn: obecnym,  nowo wybranym burmistrzem Paderborn – p. Michaelem Dreier, p. Heinzem Pausem - byłym burmistrzem Paderborn oraz p. Wilhelmem Lüke  - Honorowym Obywatelem Miasta Przemyśla, który sprawował funkcję burmistrza od początku istnienia kontaktów i podpisywał umowę o współpracy partnerskiej między Przemyślem i Paderborn.

Delegacja z Przemyśla złożyła również kwiaty i zapaliła znicze na grobie założycielki Towarzystwa i Honorowej Obywatelki Przemyśla - śp. Heidi Wernerus – Neumann.

Opr. I. Liweń, Wydział Kultury

JPGJubileusz 20-lecia Towarzystwa Przyjaciół Paderborn-Przemyśl (fot. Jan Jarosz) (1,68MB)

JPGRobert Choma w towarzystwie byłych i obecnego Burmistrza Miasta Paderborn (fot. Jan Jarosz) (1,74MB)

JPGJubileusz 20-lecia Towarzystwa Przyjaciół Paderborn-Przemyśl (fot. Jan Jarosz) (1,85MB)

JPGPrzekazanie okolicznościowych prezentów (fot. Jan Jarosz) (2,02MB)

JPGUhonorowani pierwsi członkowie Towarzystwa Przyjaźni Paderborn/Przemyśl(fot. Jan Jarosz) (1,64MB)

JPGByli Burmistrzowie Miasta Paderborn (fot. Jan Jarosz) (2,02MB)

JPGKarl Ernst Neuman Przewodniczący Towarzystwa Przyjaźni Paderborn/Przemyśl (fot. Jan Jarosz) (1,56MB)

JPGPrezydent Miasta Przemyśla i Burmistrz Miasta Paderborn w towarzystwie liderów Towarzystw Przyjaźni Paderborn Przemyśl (fot. Jan Jarosz) (1,93MB)

JPGRobert Choma Prezydent Miasta Przemyśla podczas wystąpienia, na uroczystej gali. (fot. Jan Jarosz) (2,12MB)

JPGElmar Brok Eurodeputowany (fot. Jan Jarosz) (1,61MB)

JPGPrezydent składa kwiaty na grobie Heidi Wernerus Neuman Honorowej Obywatelki Miasta Przemyśla i założycielki Towarzystwa Przyjaźni Paderborn/Przemyśl (fot. Jan Jarosz) (2,58MB)

Opublikował:  | Data publikacji: 30-09-2014 14:06
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 15-10-2014 09:34