14.7 °C
×

I Grand Prix Podkarpacia w tenisie stołowym

Rewelacyjny start młodzików Nurtu w I Grand Prix Podkarpacia w tenisie stołowym

Bardzo dobrze spisali się młodzicy zawodnicy Nurtu w I Grand Prix Podkarpacia w tenisie stołowym który odbył się w Krośnie. Uczestniczyło w nim po 32 najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach, którzy zostali wyłonieni w eliminacjach podokręgowych. W turnieju młodziczek rozstawiona z nr 1 Martyna Stachniak zajęła I miejsce nie przegrywając nawet seta i pokonując kolejno Aleksandrę Osolińską z Jar Kielnarowa w setach do 3,5,3, Kingę Jakubas / 3,6,3 /, Wiktorię Wilk KSTS Krosno / 1,8,5/ a w finale wygrała z Katarzyną Królikowską z KU AZS Politechnika Rzeszów w setach do 7,4, 9.

Świetny wynik osiągnęła też  Martyna Hajduk która zajęła 3 miejsce. Sukces jest tym większy ponieważ Martyna jest jeszcze żaczką. W drodze do 3 miejsca pokonała kolejno Karinę Buczek z UKS Dukla 3:0 / 7,7,7 /,  Karolinę Szczygieł z Impulsu Jarosław 3:1 /7,-8,5,10/, Michelle Englot z LKS Strażak Bratkówka 3:2. W półfinale uległa ona rozstawionej z nr 2 Katarzynie Królikowskiej. Następnie w drodze do III miejsca pokonała kolejno: Kingę Jakubas z Impulsu Jarosław 3:0 / 7,7,4 / , Gabrielę Hadałę z LZS Kąkolówka 3:0 /9,12,4/ by ulec po raz kolejny Katarzynie Królikowskiej z KU AZS Rzeszów 3:1 w setach -10,4,5,8.

W walce o II miejsce które premiowane było bezpośrednim awansem do I Ogólnopolskiego Grand Prix  w tenisie stołowym w Nowej Rudzie, który odbędzie się w dniach 26-28 września. W ślady młodziczek poszli także młodzicy. Zawodnicy Nurtu Filip Bochnacki zajął II miejsce w  turnieju mimo tego że był on rozstawiony w turnieju z nr 10. W drodze do II miejsca pokonał kolejno:   Macieja Kołka z Pro Famila Wojaszówka 3:0 / 9,7,7/, Michała Olbrychta z UKS MOSiR Dukla 3:1 /5, -9, 12, 4/, by w ćwierćfinale ulec  zwycięzcy turnieju Patrykowi Dziubie z KU AZS Politechnika Rzeszowska 3:1 /-9, 8, 8, 5 /.

W kolejnych pojedynkach Filip pokonał kolejno w walce o II miejsce premiowane awansem na turniej ogólnoplski Marcina Węglarza z PUKS Arka Łętownia 3:1/7, 4, -10, 5/, Piotra Krukara z UKS MOSiR Dukla 3:0 / 8, 7, 2/, Miłosza Misiudę z  KU AZS Politechnika Rzeszów  3:1/ 8, 9, 5, 7/ a w ostatnim pojedynku pokonał kolejnego zawodnika  z Rzeszowa Mateusza Rzeźnikiewicza 3:0 /6 , 8, 9/.

Duży sukces odniósł także Jakub Chmielowski, który był rozstawiony z nr 25, a w końcowej  klasyfikacji turnieju zajął VIII miejsce. Pozostali zawodnicy Nurtu: Olaf Krzysik i Jakub Wiącek zostali sklasyfikowani na miejscach 17-24.