11 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu odbyło się Narodowe Czytanie dzieł patrona szkoły.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu przyłączyła się do narodowego czytania dzieł noblisty, Henryka Sienkiewicza. Tego dnia w szkole rozbrzmiewał zabytkowy ręczny dzwonek, który miał uczniom pokazać, jakie dzwonki słyszał patron szkoły, kiedy sam był uczniem. Pan Dyrektor Maciej Kozłowski powitał uczniów i nauczycieli na uroczystym apelu, opowiedział o ogólnopolskiej akcji czytelniczej, która jest inicjatywą Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Zaprezentował okazjonalną pieczęć, którą Jedynka otrzymała od prezydenta i odcisnął na  przyniesionych przez uczestników egzemplarzach dzieł Henryka Sienkiewicza. Następnie uczniowie przypomnieli wszystkim biografię ptrona szkoły, a bibliotekarka Monika Lach odczytała utwór pod tytułem  „Bajka” Henryka Sienkiewicza. Kolejnym etapem były zajęcia dla każdej klasy. Uczniowie z klas I – III rysowały ilustrację do „Bajki”, z których to prac zostanie przygotowana wystawa, natomiast klasy IV – VI pisały listy do Sienkiewicza, które zostaną przeczytane, a ten, który szczególnie poruszy dzieci i nauczycieli zostanie zaprezentowany całej szkole.

 

JPGW Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu odbyło się Narodowe Czytanie dzieł patrona szkoły. (3,57MB)

JPGW Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu odbyło się Narodowe Czytanie dzieł patrona szkoły. (3,73MB)

Opublikował:  | Data publikacji: 09-09-2014 08:42
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 15-10-2014 09:34