10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Odbyło się VII Święto Kazanowa

W niedzielę 7 września br. odbyło się siódme ,,ŚWIĘTO KAZANOWA”, organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie Kultury Fizycznej ,,Kazanów” i Zarząd Osiedla Nr 6. Imprezę rozpoczął turniej dzikich drużyn w piłkę nożną o Puchar Kazanowa na boisku Zielonka Kazanów przy ul. Opalińskiego. Rywalizowały ze sobą drużyny z roczników 2002-2003, 2004 i młodsi. Współorganizatorem rozgrywek był Czuwaj Wiaro. Do udziału stanęło 8 zespołów. W pierwszej grupie młodych między sobą rywalizowały drużyny Orlik Przemyśl, SP16, SP6 szkółka piłkarska, Czuwaj Wiaro I, a w drugiej grupie starszej: SP11, Czuwaj Wiaro rocznik 2002, SP6 Kazanów, Czuwaj Wiaro II.

Mecze rozegrano systemem ,,każdy z każdym”. Po znakomitych rywalizacjach w grupie  młodych 1 miejsce zajęła drużyna Orlik Przemyśl, a w grupie starszych 1 miejsce zajęła drużyna SP11.Po ogłoszeniu wyników wręczono puchary i piłki. Wręczenia nagród dokonali radni Rady Miejskiej, Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 6 oraz zaproszeni goście.
Dla uczestników i ich opiekunów organizatorzy przygotowali poczęstunek, nie zabrakło piknikowych kiełbasek z grilla, lodów, słodyczy i owoców.
Najmłodsi podczas imprezy mogli korzystać ze specjalnie przygotowanych dla nich atrakcji: malowania twarzy, zajęć plastycznych, i najrozmaitszych zabaw i gier ruchowych. Nie lada atrakcją i doskonałą zabawą były konkursy przygotowane przez opiekunów i Młodzieżowych Liderów Profilaktyki ze świetlicy TPD ,,Przystań”. Ponadto dzieci mogły korzystać z dmuchanych placów zabaw: zjeżdżalni, zamków. Dal szukających wrażeń czekał Paintball oraz przejażdżki kucykiem.
Niedzielne popołudnie urozmaiciły swoimi umiejętności wokalnymi  solistki zespołu Klubu działającego przy 5. Batalionie Strzelców Podhalańskich pod kierownictwem Pani Elżbiety Bernatek. Pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, przygotowali szereg zabaw i  konkursów o tematyce ekologicznej . 
Już po raz drugi dzięki Panu Wiesławowi Kierykowi właścicielowi firmy obuwniczej rozegraliśmy mecz piłki nożnej bąbelkowa pomiędzy drużyną Kazanów – Samorządowcy. Świetna zabawa w szczególności dla dorosłych, którzy zakładają na siebie wielkie, foliowe bąble w kształcie piłek i rozgrywają w nich mecz. Uczestnikom pikniku zaprezentowała się drużyna  Przemyśl BEARS. Przeprowadzili pokazowe treningi oraz zajęcia teoretyczne z futbolu amerykańskiego.
Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz sprzętu Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu przy współpracy Grupy Ratowników i Centrum Ratowniczego -J. Tarkowski. Wspólnie pokazano udzielenie pierwszej pomocy podczas pozorowanego wypadku. W przygotowanym przez Auto Kasacja samochodzie znajdował się poszkodowany, ratując go strażacy musieli przeciąć dach i inne elementy auta, wyciągając na teren bezpieczny. Ratownicy zaczęli przeprowadzać czynności oględzin rannego, zabezpieczenie i przewiezienie do szpitala. Później widzowie zobaczyli jak prawidłowo strażacy ugasili palący się samochód. Mieszkańcy mogli na chwilę poczuć się strażakami lub ratownikami. Strażacy przeprowadzili konkurs polewania z węża strażackiego w pachołek miał wiele chętnych zarówno małych jak i dużych. Ratownicy zorganizowali konkurs pierwszej pomocy dla całej rodziny. Mama, Tata i Dziecko razem mogli nauczyć się jak zachować się w nagłych wypadkach. Wieczorną atrakcją był występ kapeli podwórkowej ,,Przemyskie Niedźwiadki'', która kolejny rok skupia swoich fanów doskonale bawiących się przy znanych szlagierach.

W dalszej części wieczoru wszyscy czekali na niespodziankę przygotowaną dla mieszkańców Kazanowa przez Spółdzielnie Socjalną ,,Alternatywa”. Mrok, mocna muzyka następnie wystrzały sztucznych ogni, dym i przepiękny pokaz laserów. Wszyscy bili brawa. Na zakończenie Naszego Święta wystąpił zespół „Port Przemyśl”. Na zakończenie występu mieszkańcy podziękowali wielkimi, długimi brawami.

Jak co roku  młodzieży z osiedla Kazanów okazała się niezawodna w organizacji imprezy ,,Święta Kazanowa”, poświęcając swój wolny czas na przygotowanie i uporządkowanie terenu osiedla po zakończonej imprezie. Organizatorzy Święta Kazanowa za pomoc bardzo dziękują: Władysławowi Malinowskiemu za prowadzenie imprezy, Prezydentowi Miasta Przemyśla Robertowi Chomie, Posłowi na Sejm Piotrowi Tomańskiemu, Radnym Tomaszowi Schabowskiemu, Ewie Sawickiej, Robertowi Bal, Januszowi Hamryszczak, Centrum Kulturalne w Przemyślu, pracownikom Wydziału  Gospodarki komunalnej i Ochrony Środowiska, Spółdzielni Socjalnej ,,Alternatywa”, Auto Kasacja Przemyśl, świetlicy TPD ,,Przystań”, Wiesławowi Kierykowi, sklep na os. Kazanów ,,Piotruś Pan”, Diamond Club ul. Prądzyńskiego 13 w Przemyślu, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Ochrony Kolei w Przemyślu,  solistom Klubu 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich. OKNOPLAST Adam Tajchman ,,Ad-Bud”, Bank Zachodni WBK, ratownikom medycznym Centrum Medyczne J. Tarkowski.

 

JPGOdbyło się VII Święto Kazanowa (1,65MB)

JPGOdbyło się VII Święto Kazanowa (1,26MB)

JPGOdbyło się VII Święto Kazanowa (1,40MB)

JPGOdbyło się VII Święto Kazanowa (1,33MB)

JPGOdbyło się VII Święto Kazanowa (1,46MB)

JPGOdbyło się VII Święto Kazanowa (1,18MB)

JPGOdbyło się VII Święto Kazanowa (1,45MB)

JPGOdbyło się VII Święto Kazanowa (1,46MB)

JPGOdbyło się VII Święto Kazanowa (1,60MB)

JPGOdbyło się VII Święto Kazanowa (1,46MB)

JPGOdbyło się VII Święto Kazanowa (1,48MB)

Opublikował:  | Data publikacji: 09-09-2014 07:48
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 15-10-2014 09:34