Skąd się bierze ciepło w Twoim domu?

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Przemyślu serdecznie zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi Ciepłowni Zasanie. 20 września (sobota) w godzinach 10.00 - 17.00 każdy chętny będzie mógł zwiedzić miejską ciepłownię, zlokalizowaną w Przemyślu przy ul. E. Plater 8 oraz uczestniczyć w procesie wytwarzania Ciepła Systemowego.

Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Przemyślu Sp. z o.o. oprowadzą wszystkich chętnych po terenie ciepłowni, opowiedzą o poszczególnych etapach procesu wytwarzania ciepła, zastosowanych rozwiązaniach technicznych i technologicznych oraz pokażą m.in. laboratorium, układy nawęglania, odżużlania, pompowy zainstalowane w zasańskiej ciepłowni. Postarają się również odpowiedzieć na Państwa pytania dotyczące funkcjonowania miejskiego systemu ciepłowniczego.

Jest to pierwsza tego typu akcja organizowana wspólnie przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Przemyślu Sp. z o.o. we współpracy z ogólnopolską kampanią informacyjno-edukacyjną na rzecz przeciwdziałania niskiej emisji „Misja-emisja”, a zarazem niepowtarzalna okazja dla mieszkańców Przemyśla, aby zobaczyć w jaki sposób wytwarza się ciepło ogrzewające połowę budynków w naszym mieście.


Akcja "Ciepło, cieplej... ciepłownia", oprócz tego, że umożliwi Państwu obejrzenie urządzeń oraz procesu wytwarzania Ciepła Systemowego, ma również na celu zwrócenie Państwa uwagi na bardzo poważny problem naszego miasta i jego mieszkańców, a mianowicie zanieczyszczenia powietrza spowodowanego tzw. niską emisją.

Stosowanie niesprawnych urządzeń grzewczych, spalanie w piecach złej jakości paliw oraz nieprzeznaczonych do tego celu śmieci i odpadów, nieodpowiedni stan techniczny instalacji kotłowych oraz nieprawidłowa ich eksploatacja to główne czynniki powodujące emisję pyłów, dioksyn, furaginów i innych szkodliwych substancji do powietrza, czyli właśnie tzw. niską emisję.

Tych wszystkich, którzy wciąż ogrzewają swoje mieszkania przy pomocy „brudnych” źródeł ciepła, chcielibyśmy natomiast zachęcić do skorzystania z bardziej ekologicznych sposobów ogrzewania.

Więcej informacji, zarówno na temat projektu „Misja Emisja” jak również problemu niskiej emisji oraz sposobów walki z tym zjawiskiem, znajdziecie Państwo w specjalnym biuletynie informacyjnym „Walcz z nami… z Dymonami”, który można pobrać TUTAJ w formacie pdf, jak również otrzymać na stoisku informacyjnym MPEC, które zostanie wystawione 14 września b.r. podczas "Przemyskiego Święta Ulic Franciszkańskiej i Kazimierzowskiej".


Aby cała akcja odniosła zakładany skutek, postanowiliśmy wezwać na pomoc Komisarza Dymskiego - sławnego pogromcę dymonów, którego zaprosiliśmy do naszego miasta.

14 września (niedziela) podczas patrolowania przemyskich ulic w poszukiwaniu podstępnych dymonów, będzie on rozdawał kalendarze, słodycze i inne drobne upominki oraz postara się zwrócić Państwa uwagę na problemy i niedogodności spowodowane niską emisją.

Będzie się on także starał zachęcić Państwa do udziału w naszej akcji i odwiedzenia 20 września w godzinach 10.00 - 17.00 przemyskiej ciepłowni.

 

Na naszym stoisku, będzie można otrzymać również komiks o przygodach komisarza Dymskiego pt. „Dymski kontra Dymony”, bajkę o Czerwonym Kapturku w mieście oraz szereg innych upominków i materiałów informacyjno-promocyjnych.

tekst: MPEC Sp. z o.o.

Kategorie strony: Inwestycje
Opublikował(a):  Data publikacji: 08-09-2014 14:53 Modyfikował(a): Rafał Porada Data modyfikacji: 06-03-2015 11:55

Na skróty