5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Apelsyn zatańczył na Wincentiadzie

W dniach 22 – 24 sierpnia gościł w Przemyślu zespół taneczny APELSYN z ukraińskiego partnerskiego miasta Kamieniec Podolski. Zespół został zaproszony przez Urząd Miejski do wzięcia udziału w Dniach Patrona Miasta Przemyśla Świętego Wincentego WINCENTIADA 2014.


Zespół APELSYN, co w potocznym języku ukraińskim znaczy pomarańcza, działa w Kamieńcu Podolskim przy Szkole Nr 13 z pogłębionym nauczaniem języka polskiego i w tym roku obchodzi 25 lecie istnienia. Tancerze występowali w 18 państwach świata. W 2005 roku otrzymali nagrodę w Hollywood, brali udział w festiwalach m.in. w Hiszpanii, Węgrzech,Japonii, Bułgarii, Gruzji, Portugalii. W Przemyślu zaprezentował tańce inspirowane folklorem różnych narodów. Piękne, barwne stroje, bardzo wysoki poziom występów, zarówno tanecznych, jak i wokalnych sprawiły, że publiczność WINCENTIADY gorąco oklaskiwała artystów.


W niedzielę 24 sierpnia w Święto Niepodległości Ukrainy nasi goście zostali przyjęci w Urzędzie Miejskim. Dyrektor Kancelarii Prezydenta Jan Jarosz złożył im życzenia przetrwania trudnych czasów i wszelkiej pomyślności, a kierownik zespołu pani Ałła Paszenko otrzymała symboliczny upominek.

Tekst: Barbara Łapka
Zdjęcia: Witold Wołczyk

 

JPGNULL (375,66KB)

JPGNULL (478,28KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 27-08-2014 14:04
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 15-10-2014 09:27