29.6 °C
×

XX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Brąz sztafety juniorek młodszych UKS „Tempo 5”we Wrocławiu.

Przez trzy dni od 13  do 15 lipca na stadionie olimpijskim we Wrocławiu rywalizowało 738 najlepszych juniorów i juniorek młodszych /roczniki 1997-98/ z ponad dwustu  klubów lekkoatletycznych z całej Polski. W finałach zaprezentowało  się po 20 zawodników i zawodniczek w każdej konkurencji oraz po  osiem sztafet 4x100m i 4 x 400m,  które na podstawie wyników osiągniętych w zawodach   majowo-   czerwcowych  uplasowały się najwyżej  na listach  rankingowych.

Rewelacyjnie spisały się dziewczęta z UKS „Tempo 5” w sztafecie 4 x 400m . Patrycja Gil, Karolina Sura, Anita Lech, Justyna Strzelec zakwalifikowały się do finałów z szóstym czasem /4,04,75min/. Podopieczne Marii Sugier startowały z niezbyt korzystnego ósmego toru ale po  bardzo emocjonującym biegu w którym prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, na każdej zmianie poprawiały  zdecydowanie swoje życiówki  i uplasowały się niespodziewanie  na trzeciej pozycji z rewelacyjnym  czasem 3:57,37min.  W konkurencjach indywidualnych bardzo dobrze  spisała się Justyna Strzelec wchodząc po biegu eliminacyjnym do finału A z siódmym czasem /59,12 sek./ W nim uplasowała  się ostatecznie na ósmym miejscu  z  wynikiem 59,71sek.  Krzysztofowi Herdzie/trener Leszek Wojciechowski/  w rzucie oszczepem /700g/  wynik 53,71m zapewnił trzynastą lokatę / do rozgrywki finałowej zabrakło 40cm/. Siedemnaste miejsce zajęła w skoku wzwyż podopieczna Roberta Szkółki , Kinga Lew wynikiem 154cm.