Przemyśl Bears po raz drugi z rzędu na podium

Klub Futbolu Amerykańskiego Przemyśl Bears drugi raz z rzędu znalazł się na podium Mistrzostw Polski w futbolu amerykańskim w wersji ośmioosobowej. Niedźwiedzie zdecydowanie pokonały Kozły Poznań 38:20 i sięgnęły po brązowe medale.

Tegoroczny finał rozgrywek PLFA 8 odbył się w oddalonej o 600 kilometrów od Przemyśla Iławie. Przemyślanie pojechali na północ kraju w mocno osłabionym składzie. Niestety mecz ćwierćfinałowy, a także konsekwencje poprzednich spotkań spowodowały, że w najważniejszych meczach sezonu nie mogliśmy skorzystać z naszych podstawowych zawodników. Do Iławy nie pojechał nasz podstawowy rozgrywający, żaden runningback, dwóch skrzydłowych oraz kilku zawodników obrony - komentuje Paweł Rabka, kapitan drużyny.

Zaledwie 17 osobowy skład zapowiadał walkę o przetrwanie. W meczu półfinałowym Bears starli się z rewelacją tegorocznych rozgrywek, beniaminkiem Gorzów Grizzlies. Historia zatoczyła koło i tym razem Przemyślanie musieli uznać wyższość przeciwników ostatecznie ulegając Gorzowianom 36:20.

Spotkanie było bardzo wyrównane w zasadzie do ostatniej kwarty. Niestety w końcówce zabrakło nam już sił - odpowiada Bartosz Kościółko, trener Niedźwiedzi.

Świetnie w tym przegranym półfinale zaprezentował się Arkadiusz Rahilewicz, który zastąpił na pozycji rozgrywającego kontuzjowanego Bartosza Wardęgę. Jego celne podania pozwoliły na zdobycie 3 przyłożeń przez skrzydłowego Beniamina Iwanickiego.

W finale pocieszenia Bears zmierzyli się z Kozłami Poznań. Zawodnicy z Przemyśla nie zawiedli i pewnie pokonali Wielkopolan 38:20. Spotkanie było popisem duetu Rahilewicz-Iwanicki, który ostatecznie zdobył 30 punktów. Młody skrzydłowy Niedźwiedzi zdobył w turnieju finałowym aż 8 przyłożeń!

Łatwiej się atakuje aniżeli broni zdobytej pozycji. Oczywiście towarzyszy nam niedosyt. Przed sezonem zakładaliśmy zdobycie medali z tego najcenniejszego kruszcu. Brązowe medale w tych okolicznościach to jednak wielki sukces i potwierdzenie dobrego kursu w jakim zmierzamy. Teraz przed nami kolejna walka. Do przyszłorocznego sezonu potrzebujemy ok 15 nowych zawodników. Mam nadzieję, że rekrutacje będą owocne i futbol amerykański nie zniknie z Przemyśla - kończy Bartosz Wardęga, prezes Przemyśl Bears.


W meczu finałowym Warsaw Eagles wyraźnie pokonali Gorzów Grizzlies 42:2 i wywalczyli tytuł Mistrzów Polski PLFA 8.


zdjęcia: Marcin Dreger

JPGNULL (125,25KB)

JPGNULL (103,14KB)

Opublikował(a):  Data publikacji: 15-07-2014 13:23 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 15-10-2014 09:31

Na skróty