22 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Kampania "Powstrzymaj pijanego kierowcę"

Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma przyłączył się do ogólnopolskiej kampanii „Powstrzymaj pijanego kierowcę” i zaprasza wszystkich mieszkańców do jej poparcia. Kampanię zainicjował Minister Zdrowia – PARPA oraz Komenda Główna Policji. Celem jest uświadamianie społeczeństwa, co do konieczności reagowania na przypadki jazdy pod wpływem alkoholu. W ostatnich czasach byliśmy świadkami ogromnych tragedii, które wydarzyły się na polskich drogach. Winny był każdorazowo ten sam: alkohol. Nie możemy być obojętni. Śmierć na drodze spowodowana przez pijanego kierowcę może dotknąć nas bezpośrednio. Nie pozwólmy na to aby nietrzeźwy siadał za kierownicą samochodu. Reagujmy, być może uratujemy w ten sposób czyjeś życie. Zachęcam również do obejrzenia krótkich filmów edukacyjnych ukazujących skuteczną interwencję wobec pijanego kierowcy, być one pomogą w podejmowaniu skutecznych działań przez każdego z nas, na rzecz bezpieczeństwa na drodze.

Autorzy kampanii bezpłatnie udostępnili gminom ww. filmy oraz szereg  materiałów, które będziemy wykorzystywać w ramach tej inicjatywy. Zapraszamy na stronę internetową kampanii: http://www.powstrzymaj.pl

 

Do współpracy w kampanii przystąpiły następujące instytucje za pośrednictwem, których będą realizowane różne edukacyjno-informacyjne przedsięwzięcia:
1. Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
2. Wydziały: Spraw Społecznych, Komunikacji, Transportu i Dróg, Edukacji i Sportu
3. Straż Miejska
4. Komenda Miejska Policji
5. Miejski Ośrodek Zapobiegania Uzależnieniom
6. CARITAS Archidiecezji Przemyskiej

Opublikował:  | Data publikacji: 14-07-2014 11:36
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 15-10-2014 09:30