2.5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wakacje z trenerem środowiskowym

Wzorem lat ubiegłych Wydział Spraw Społecznych oraz Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego zaprasza najmłodszych Przemyślan do udziału w projekcie „Wakacje z trenerem środowiskowym – 2014”. W ubiegłych latach ta forma stacjonarnego wypoczynku cieszyła się bardzo dużą popularnością, dlatego zasięg tegorocznej akcji jest większy niż poprzednio. Projekt będzie prowadzony przez całe wakacje.

Program realizowany będzie na 12  następujących osiedlach i miejscach:

Osiedle „Za Wiarem”, Osiedle Rosłońskiego, Osiedle „Kazanów”, Osiedle Kmiecie - SP Nr 16, Osiedle  22 Stycznia, Focha, Borelowskiego, Osiedle Stare Miasto - SP Nr 1, Osiedle  -  SP NR 15, Osiedle Salezjańskie - boisko, Osiedle Lipowica, Osiedle Rycerskie, Boisko „Orlik” Dworskiego, Kryta pływalnia - POSiR.

Program „Wakacje z trenerem środowiskowym” skierowany jest do  najmłodszych mieszkańców miasta korzystających  z obiektów sportowych i rekreacyjnych w czasie wakacji. Jego głównym celem jest zagospodarowanie wolnego czasu dzieciom i młodzieży, utrwalenie pozytywnych wzorców zachowań opartych o sport i rekreację, ograniczenie negatywnych zjawisk pojawiających się często na przemyskich osiedlach i obiektach sportowych. W zajęciach uczestniczyć będą dzieci i młodzież w różnym wieku. Zadaniem trenera będzie zaproponowanie odpowiedniego dla nich programu zajęć, bazującego na miejskiej bazie sportowej oraz  sprzęcie sportowo – turystycznym zakupionym na potrzeby realizacji programu.

Głównymi celami Programu są:

  • zwiększenie liczby dzieci i młodzieży, która w bezpieczny, zorganizowany sposób spędza swój  wolny czas na wakacjach,
  • oderwanie dzieci i młodzieży od środowisk patologicznych                  
  • poprawa bezpieczeństwa na miejskich  i klubowych obiektach sportowych,
  • zwiększenie samorządności dzieci i młodzieży,
  • zainteresowanie problematyką właściwej organizacji czasu wolnego dzieci i młodzieży wśród niej samej, a także wśród rodziców i instytucji pracujących na rzecz dzieci i młodzieży,
  • integracja środowisk dziecięco – młodzieżowych z terenu miasta Przemyśla oraz placówek letniego wypoczynku organizowanych w trakcie wakacji.

Trenerzy będą prowadzić zajęcia w oparciu o miejska i klubową bazę sportową organizując turnieje piłki nożnej, siatkowej, koszykowej, badmintona, tenisa stołowego, nauki pływania, wycieczki piesze i rowerowe oraz różne gry i zabawy dostosowane do wieku uczestników.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl